eReport.sk
NAKA
Ilustračné foto: tasr

VEĽKÉ zatýkanie: Inšpekcia zadržala vyšetrovateľov NAKA!

Veľká akcia policajtov voči policajtom! Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vyšetrovateľov najzávažnejších káuz Jána Čurillu, Pavla Ďurka a ďalších dvoch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Štefana Mašina a Milana Sabotu. Ide o ľudí z tímu Očistec.

V rámci akcie Očistec NAKA vlani zadržala viacerých policajných exfunkcionárov. Ako prvý o tom informoval Denník N. Skupina okolo nitrianskeho podnikateľa a väzobne stíhaného Norberta Bödöra mala pozostávať z 18 obvinených. Medzi nimi sú napríklad aj policajný exprezident Tibor Gašpar, exriaditeľ NAKA Peter Hraško, ale aj bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Zadržali Čurillu a spol

Väčšinu elitných policajtov podľa portálu aktuality.sk zatkli priamo v budove policajného prezídia, kde sídli aj bratislavská NAKA. Zadržaný vyšetrovateľ Ján Čurilla riešil podozrenie voči policajnej inšpekcii aj Slovenskej informačnej službe (SIS). Inšpekcia zase vyšetruje, či pri vyšetrovaní veľkých káuz nedochádzalo ku ovplyvňovaniu kľúčových svedkov. V tejto súvislosti obvinili z krivej výpovede troch kajúcnikov a to Csabu Dömötora, Petra Petrova a Mateja Zemana. Dömötor je už aj právoplatne odsúdený za krivú výpoveď na podmienečný trest.

Pôvodnú šéfku tímu Dianu Santusovú, ktorá vyšetrovala kauzu „najomných kajúcnikov“ odstavili od riadenia v júli, keď policajný prezident Peter Kovařík prerušil telefonicky zásah voči trojici kajúcnikov. Po zmarenej akcii vtedy ušiel Zeman aj Petrov, oboch sa už ale podarilo zadržať. Kovaříka následne bratislavská krajská prokuratúra obvinila zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Policajný prezident sa na základe toho rozhodol odstúpiť z funkcie k 15. septembru.

Mikulec je znepokojený

Minister vnútra Roman Mikulec sa na dnešnú akciu inšpekcie voči vyšetrovateľom NAKA pozerá so znepokojením. Cez víkend totiž do médií unikol dokument návrhu NAKA o podozrení zo založenia zločineckej skupiny. Ako podozrivý sa spomínali bývalý šéf NAKA Branislav Zurian, pôvodná šéfka inšpekčného tímu Santusová aj bývalý operatívec NAKA Ján Kaľavský. Pod návrhom bol podpísaný riaditeľ bratislavskej pobočky Igor Sukupčák.

Viac o téme:

  1. Roman Mikulec
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Takáčovec Matej Zeman požiadal Chorvátsko o politický azyl
  4. Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Robert Fico s členmi vedenia strany Smer-SD.
  6. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.
  7. Roman Mikulec
  8. Príslušník elitnej polície pred budovou Špecializovaného trestného súdu 7. novembra 2020 v Pezinku.

„Vnímam to ako ďalšiu účelovú akciu po tom, ako za záhadných okolností unikol z NAKA realizačný návrh na päticu mien za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Považujem to za pokračovanie snáh o zastrašovanie vyšetrovateľov a moje vnútorné presvedčenie o špinavých hrách v pozadí, rastie každým dňom. Neprekvapuje ma, že prípad dozoruje krajská prokuratúra, ktorá účelovo obvinila aj policajného prezidenta,“ reagoval minister vnútra Roman Mikulec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VEĽKÉ zatýkanie: Inšpekcia zadržala vyšetrovateľov NAKA!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti