eReport.sk
Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico.
Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Zadržali exministra Kaliňáka a chystajú sa aj na Fica! Spravodlivosť, alebo hon na opozíciu?

Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes ráno zadržala bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Obvinila ho zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Rovnaké obvinenie mala NAKA vzniesť aj voči predsedovi strany Smer-SD a opozičnému lídrovi Robertovi Ficovi, šéfovi Smeru. Toho však NAKA zadržať nemohla, lebo na zadržanie parlamentného poslanca potrebuje súhlas Národnej rady Slovenskej republiky.

Obaja sú podľa Denníka N, ktorý mal opäť informácie o zadržaní konkrétnej osoby ako prvý, obvinení aj z trestného činu ohrozenia daňového tajomstva. Prípad má konkrétne súvisieť s kauzou Očistec.

Okrem opozičných politikov má byť na stole aj obvinenie známeho advokáta Mareka Paru.„Národná kriminálna agentúra dnes vykonáva na území SR viaceré akcie, v rámci ktorých boli obvinené viaceré osoby, okrem iných aj osoby M.P., R.K. a R.F. Bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,“ napísali na sociálnu sieť policajti.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Ako prvá reagovala Remišová, po nej Sulík

Ranné udalosti sa už stihli dostať do pozornosti vládnych politikov. Prvou vládnou političkou, ktorá verejne komentovala zadržanie opozičných politikov bola ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

„Konečne prišli na rad tí, ktorí sú v štruktúre postavení najvyššie. Fico by sa nemal skrývať za poslanecký mandát a vzdať sa ho,“ pridala sa ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Zdroj: fb/remisova.veronika

„Dnes takto, a prekvapí ma, ak to niekoho prekvapí,“ napísal k celej záležitosti minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Zdroj: fb/richardsulik

Sulíkovci už dali verejnosti na známosť, že Ficovi nič nedarujú. „Poslanecký klub SaS bude jednotne hlasovať za súhlas na vzatie Roberta Fica do väzby, ak o to požiada príslušný orgán Národnú radu SR.Poslanci si to práve odhlasovali na prebiehajúcom poslaneckom klube, kde sa dozvedeli o zadržaní Roberta Kaliňáka, ktorého obvinili spolu s bývalým premiérom Robertom Ficom zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Strana Sloboda a Solidarita tak dáva voľný priebeh spravodlivosti,“ uviedla koaličná strana na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/stranasas

Niet čo riešiť. Zahlasujem za vydanie Roberta Fica. Nikto nie je nad zákonom,“ reagoval nezaradený poslanec NR SR Tomáš Valášek. Minister Obrany Jaroslav Naď (OĽANO) komentoval udalosti jednoslovne. „Karma…“ – napísal Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
  2. Robert Fico (Smer-SD) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie 18. februára 2022 v Bratislave.
  3. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  4. Robert Fico (Smer-SD)
  5. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  6. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  7. Erik Tomáš na snímke z videa.

Keď sa v prvej polovici 11. apríla objavila správa, že poslanec Ján Benčík v súvislosti s dodávkou S-300 na Ukrajinu podal na Fica trestné oznámenie, líder Smeru vyhlásil, že to berie na vedomie. Zároveň však vo videu povedal aj toto: „V duchu filozofie ´lebo smer, lebo Fico´ a hrubého zneužívania trestného práva na likvidáciu opozície preto očakávam, že mi v krátkom čase vtrhnú do bytu a vykopnú dvere ozbrojenci vedení obvineným vyšetrovateľom NAKA Čurillom a právoplatne odsúdeným zločincom, špeciálnym prokurátorom Lipšicom.“ 

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zadržali exministra Kaliňáka a chystajú sa aj na Fica! Spravodlivosť, alebo hon na opozíciu?

Odoberať
Upozorniť na
guest
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti