eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: fb/v.remisova

Remišová o zadržaní policajtov NAKA: Pokračujú útoky na tých, ktorí stíhajú Ficových ľudí!

Chaos v bezpečnostných zložkách vyhovuje iba organizovanému zločinu! Vyhlásila predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v reakcii na zadržanie Jána Čurillu a ďalších troch vyšetrovateľov NAKA, ktorí riešili veľké korupčné kauzy. Policajná inšpekcia ich mala zadržať v súvislosti s manipulovaním vyšetrovania a ovplyvňovania kľúčových svedkov v kauze Očistec. 

Podľa Remišovej si Úrad inšpekčnej služby vybral zaujímavý čas na zadržanie policajtov z NAKA. „V čase, keď je pozornosť verejnosti upriamená na návštevu pápeža Františka na Slovensku, policajná inšpekcia pod dozorom krajskej prokuratúry v Bratislave zadržala kľúčových vyšetrovateľov najväčších korupčných káuz. Cez krajskú prokuratúru v Bratislave sa realizuje v poslednej dobe viacero zvláštnych operácií, cez zásah inšpekcie až po obvinenie policajného prezidenta,” zamyslela sa vicepremiérka na sociálnej sieti.

Je to zvláštne!

Doplnila, že už niekoľko mesiacov so znepokojením sleduje pokračujúce útoky na vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí našli odvahu stíhať ľudí na najvyšších miestach v polícií a na prokuratúre. „Ale predovšetkým ľudí blízkych Robertovi Ficovi a strane Smer. Je zvláštne, že stíhania vyšetrovateľov dozoruje stále tá istá krajská prokuratúra v Bratislave, podriadená priamo generálnej prokuratúre. Je zvláštne, že dnes jedna zložka prokuratúry dokáže ísť proti celému trestnému systému Slovenskej republiky,” nechápavo konštatuje ministerka.

Inšpekcia zadržala vyšetrovateľov NAKA:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Takáčovec Matej Zeman požiadal Chorvátsko o politický azyl
  4. NAKA
  5. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.
  6. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

„Nikto z nás nečakal, že sa očista Slovenska od korupčnej chobotnice podarí bez problémov. Ak sa ale ukáže, že stíhania policajtov najväčších káuz bývalej garnitúry sú účelové, Slovensko má obrovský problém, z ktorého sa nemusí spamätať. Takéto hry totiž vyhovujú ľuďom, ktorí sa už mesiace snažia vyšetrovanie spochybniť, sabotovať a dosiahnuť prepustenie “svojich ľudí” na slobodu. Od generálnej prokuratúry očakávam okamžité dôkladné vysvetlenie a odôvodnenie týchto postupov,” odkázala nekompromisne Remišová Marošovi Žilinkovi.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová o zadržaní policajtov NAKA: Pokračujú útoky na tých, ktorí stíhajú Ficových ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport