eReport.sk
Radko Kuruc , foto tasr

Bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca prepustili z väzby

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) vydal v piatok príkaz na prepustenie obvineného bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií Radka Kuruca z väzby. Informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Radko K. bol zadržaný, obvinený a následne väzobne stíhaný od polovice augusta, keď ho zadržali v rámci akcie Mýtnik III.

„Prokurátor ÚŠP dňa 22. októbra 2021 vydal príkaz na prepustenie obvineného Radka Kuruca. z väzby, nakoľko v jeho prípade pominul dôvod kolúznej väzby,” objasnil hovorca. Radko Kuruc bol stíhaný väzobne od 16. augusta, keď o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR. NS SR tak zrušil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho predtým prepustil z väzby na slobodu. Jeho kolúzna väzba mohla trvať maximálne päť mesiacov.

Žilinka použil paragraf 363

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka zrušil obvinenie podnikateľa Petra B., ten bol zadržaný na začiatku roka v rámci akcie Mýtnik I. Ako v piatok uviedli Hospodárske noviny, Žilinka využil paragraf 363, orgánom činným v trestnom konaní zároveň prikázal opätovne konať. GP SR zatiaľ túto informáciu nepotvrdila. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci akcie Mýtnik III z korupčnej trestnej činnosti dovedna osem osôb. Ide výlučne o korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Voči dvom osobám bolo vtedy vznesené obvinenie z trestného činu podplácania a voči ďalším šiestim osobám obvinenie z trestného činu prijímania úplatku.

Viac z domácej politiky:

  1. Milan Krajniak (Sme rodina)
  2. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Celkovo zadržali štyroch ľudí. Medzi obvinenými bola aj bývalá prezidentka FS Lenka W., ktorá sa priznala k skutku, 4. augusta ju prepustili z cely policajného zaistenia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalého štátneho tajomníka Radka Kuruca prepustili z väzby

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport