eReport.sk
Je zákon len zdrap papiera?
SMER - Slovenská sociálna demokracia. Ilustračné foto: youtube/@smersocialnademokracia

VIDEO Fico reaguje na 22 miliónov pre Sorosovu nadáciu: Toto nemá s demokraciou nič spoločné!

Podľa predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica sa politická situácia na Slovensku dostáva do neakceptovateľných rozmerov.

Stretávame sa podľa neho s fenoménmi známymi z deväťdesiatych rokoch minulého storočia a nemajú s demokraciou nič spoločné.

Tlačová konferencia strany SMER- SSD.

Zdroj: youtube/@smersocialnademokracia

Open Society Foundations si prišla na svoje

Fico naráža tentokrát konkrétne na to, že ministerstvo práce 2. júna podpísalo nenávratný príspevok mimovládnej organizácii Open Society Founantions (Nadácia otvorenej spoločnosti) vo výške takmer 22 miliónov. Na projekt, ktorý má pomáhať s integráciou Ukrajincov na našom území. Problém podľa opozičného lídra spočíva v tom, že „Čaputovej vláda“ ako prvé veľké rozhodnutie nadelila túto obrovskú sumu mimovládnej organizácii plne kontrolovanej Sorosom.

Fico priblížil výrok bývalého šéfredaktora a otca predsedu Progresívneho Slovenska pána Šimečku, ktorý o Sorosovi povedal, že bez jeho peňazí by na Slovensku neporazili Mečiara. Jeho peniaze išli do mimovládneho sektora, ktorý vytváral veľký politický tlak voči vtedajšej Mečiarovej vláde. Výsledkom boli voľby v roku 1998, kedy Mečiarova éra skončila a prišla éra na čele s premiérom Mikulášom Dzurindom.

Bude Soros aktívny?

„Musíme skonštatovať, že naozaj nie je pán Soros žiadny Cimrman. Že to je reálna postava, finančný podvodník, ktorý sa chváli tým, že za najväčší úspech považuje Majdan na Ukrajine, ktorý hovorí veľmi jasne o tom, že sa usiluje a usiloval o zmeny v mnohých štátoch, ktorý priamo potvrdil, že financoval pani Čaputovú. A tento človek napriek jeho veku je dobre zastupovaný jeho synom. Ten navštívil Bratislavu pred niekoľkými dňami, o čom médiá cudne mlčali. Pretože pravdepodobne vedeli, že začína mimoriadne nebezpečná éra na Slovensku príchodom tohto človeka,“ povedal.

Fico je podľa svojich slov presvedčený, že v nasledujúcich voľbách rozhodujúcu úlohu zohrajú Sorosove peniaze a budú ovplyvňovať priebeh kampane. Je tiež presvedčený, že to, čo sa v nasledujúcich mesiacoch udeje, čo sa útokov na opozíciu týka, to sme tu ešte nemali. Prišiel taktiež s informáciou, že sa na Slovensku objavujú billboardy, na ktorých je znak ambasády USA. Považuje to za absolútny zásah veľvyslanectva cudzieho štátu do vnútorných záležitostí SR.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. O čo Matovičovi vlastne ide?
  2. Úspechy pani Remišovej
  3. Hlas kritizuje vládu
  4. Obete bezprecedentnej pomoci
  5. HLAS žiada odklad

Vyzýva Čaputovú na reakciu

Expremiér, vzhľadom na popísané okolnosti, požiadal prezidentku Čaputovú, aby sa oficiálne vyjadrila k rozhodnutiu jej vlády poskytnúť Open Society oundantions takmer 22 miliónov eur.

„Pýtame sa pani Čaputovej, že či pre toto postavila tú vládu, aby vytvorila finančné podmienky a zázemie pre Sorosovcov. Ktorí nás budú krágľovať a likvidovať, podobne ako krágľovali a likvidovali pána Mečiara v roku 1998. Opätovne žiadame oficiálne Severoatlantickú alianciu, aby nezasahovala do volebnej kampane na Slovensku. Rovnako zvolávame mimoriadnu schôdzu národnej rady, kde chceme o týchto otázkach hovoriť,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reaguje na 22 miliónov pre Sorosovu nadáciu: Toto nemá s demokraciou nič spoločné!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php