eReport.sk
HLAS žiada odklad
Richard Raši, foto:yt/hlassd

Šanca napraviť Remišovej chyby? Raši: O eurofondy prísť nemusíme!

Šanca napraviť Remišovej chyby? Slovensko má k dispozícii nové eurofondy na roky 2021 až 2027, ale stále hrozí, že prepadnú miliardy eur z predchádzajúceho eurofondového obdobia, kde musí do konca tohto roka vyčerpať viac ako štyri miliardy eur. Upozornil na to podpredseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD a poslanec Národnej rady SR Richard Raši.

Šanca napraviť Remišovej chyby?

„Eurofondy sú veľký problém. Vláda Igora Matoviča a Eduarda Hegera ich zanedbala tak, že nám hrozí nevyčerpanie viac ako štyroch miliárd eur z klasických eurofondov a vrátane programu rozvoja vidieka je to viac ako päť miliárd eur. Pritom o peniaze z eurofondov nemusíme prísť, ale nová vláda musí urobiť pre to maximu,“ uviedol Raši. Vlády Matoviča a Hegera podľa neho dokázali kompletne zrealizovať projekty len za 650 miliónov eur, čo sú podľa jeho slov necelé štyri percentá eurofondov vyčlenených pre Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Kto stojí za klanom Šimečkovcov?
  3. Úspechy pani Remišovej
  4. Obete bezprecedentnej pomoci

Záchrana eurofondov

Raši uviedol, že Slovensko mohlo zabojovať o záchranu eurofondov počas návštevy eurokomisárky pre regionálny rozvoj a eurofondy Elisy Ferreirovej v Bratislave koncom mája. „Nová vicepremiérka pre eurofondy zatiaľ nepredložila žiaden ucelený materiál, ako ich zachrániť. Reportovanie o čerpaní na rokovaniach vlády v čase, keď na vyčerpanie miliárd eur zostáva sedem mesiacov e žalostne málo,“ dodal Raši.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šanca napraviť Remišovej chyby? Raši: O eurofondy prísť nemusíme!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php