eReport.sk
O čo Matovičovi vlastne ide?
Igor Matovič. Foto: ereport

Matovič je pred voľbami poriadne nervózny: Fico môže sformovať ústavnú väčšinu a hlupáci nekonajú!

Zostávajú tri dni do vyhlásenia parlamentných volieb. A pre rozdrobené pravicové strany teda nastal čas rozhodnúť sa, či pôjdu do volieb samostatne, alebo v rámci koalície, resp. v rámci inej formy spolupráce. Mnoho pravicových strán sa v súčasnosti pohybuje na hranici zvoliteľnosti. Na hrane sú Sme rodina, OĽANO, SaS, Demokrati, Aliancia, Modrí, či KDH. Je vysoko pravdepodobné, že minimálne polovica z týchto strán to do parlamentu nedotiahne.

Možné je taktiež to, že to do parlamentu dotiahnu len jedna až dve z vymenovaných strán. Ak sa pravica do parlamentu neprebojuje, sociálni demokrati v Smere-SD a Hlase-SD, či progresívci z Progresívneho Slovenska budú mať dôvod na oslavy.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Fico s ústavnou väčšinou?

Líder OĽANO a bývalý premiér Igor Matovič to preto ešte na poslednú chvíľu skúša s argumentom „lebo Fico“. Ten sa roky síce mimoriadne osvedčoval, ale momentálne evidentne stráca na svojej sile. A dokonca sa stretáva aj so značnou mierou výsmechu. A za to môže pravdepodobne hlavne to, ako pravica (ne)využila svoju šancu ukázať sa v pozitívnom svetle počas vládnutia s ústavnou väčšinou.

Matovič predpovedá, že ak sa malé strany nespoja, strany Smer, Hlas, Republika, Sme rodina a SNS budú mať viac ako 100 hlasov v parlament A tiež pohodlnú ústavnú väčšinu. Opozícia by v takom prípade podľa neho pozostávala len zo strán Progresívne Slovensko a OĽANO, ktoré by boli v parlamente v značnej menšine.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Eduard Chmelár
  3. Hlas kritizuje vládu
  4. Poľnohospodárska katastrofa.

„Lebo Fico“ a „ohrozenie demokracie“

„Slovensko sa rúti do pekla. Ale hlupáci ešte stále uprednostňujú svoje egá pred spájaním, hoci sami to určite nedajú. Slovensko sa rúti do pekla. Ale hlupáci ešte stále miesto boja proti mafii, všemožne legitimizujú Hlas mafie. Slovensko sa rúti do pekla, ale hlupáci si nie sú schopní ani uvedomiť, že 500 € je v tejto situácii jediná efektívna šanca na vybičovanie účasti v boji za záchranu demokratického Slovenska. Slovensko sa rúti do pekla, ale pre hlupákov je najväčší nepriateľ ten, ktorý sa jediný mafie roky nebál a dokázal ju poraziť,“ uviedol Matovič vo svojom stresujúco pôsobiacom stanovisku.

Človek, za ktorého vlády to na Slovensku nemali jednoduché ľudia, opozícia, ani médiá, navyše opäť hovorí o demokracii, ktorá je vraj ohrozená, ak on prehrá. „A nie, nebude šanca na reparát za 4 roky. Toto bude koniec demokratického Slovenska,“ dodal Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič je pred voľbami poriadne nervózny: Fico môže sformovať ústavnú väčšinu a hlupáci nekonajú!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php