eReport.sk
Hlas kritizuje vládu
Predstavitelia strany Hlas, fotoeReport

VIDEO Je to definitívne! Hlas: Dôchodky sa mimoriadne zvyšujú

Dôchodky sa mimoriadne zvyšujú! Prezidentka podpísala zákon, ktorým strana HLAS – sociálna demokracia presadila mimoriadnu valorizáciu dôchodkov. S platnosťou od 1.júla sa dôchodky zvýšia o 10,6%, v priemere o 61 EUR.

Je to definitívne, prezidentka podpísala zákon

„Okrem starobných dôchodkov sa zvýšia aj invalidné, vdovské, vdovecké, sirotské dôchodky i úrazové dávky. Zjednodušene povedané porastú všetky dôchodky vyplácané Sociálnou poisťovňou”, uviedol podpredseda HLASU Erik Tomáš, ktorý pripomenul, že v rovnakom čase sa tiež rozmrazia minimálne penzie, ktoré zmrazila Matovičova vláda ešte v roku 2020.
„Sme radi, že sa nám podarilo v tomto ťažkom období presadiť aj pomoc pre seniorov s tými najnižšími dôchodkami. V závislosti od počtu odpracovaných rokov bude ten nárast od vyše 30 eur do vyše 50 eur”, doplnil Tomáš.

Zdroj: yt/hlassd

Dôchodky sa mimoriadne zvyšujú

Všetky dôchodky, vrátane rozmrazených minimálnych, budú v novej výške vyplatené po prvýkrát v auguste. Sociálna poisťovňa totiž potrebuje viac času na prepočítanie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výchovná, dobre mierená!
  2. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD).
  3. Kto stojí za klanom Šimečkovcov?

„V auguste však budú mať seniori vyplatené zvýšenie dôchodkov aj spätne za júl, čiže o nič neprídu”, uzatvára Tomáš, ktorý vyjadril spokojnosť nad tým, že HLASU prešla v parlamente aj tretia zmena v prospech seniorov a to zvýšenie príspevku na kúpeľné pobyty z 50 na 100 eur.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Je to definitívne! Hlas: Dôchodky sa mimoriadne zvyšujú

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php