eReport.sk

Ficov list šéfovi NATO Stoltenbergovi: Vitaj na Slovensku, ktoré sa zmieta v kríze demokracie!

Opozičný líder Robert Fico (Smer-SD) sa pri príležitosti návštevy generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga na Slovensku rozhodol šéfovi našej vojenskej aliancie priblížiť, že aká je u nás momentálne situácia v oblastiach demokracie, právneho štátu a sociálneho štátu. Otvorený list uverejnil na sociálnej sieti. NATO pred krátkym časom vypočulo sťažnosti vládnych politikov a úradníkov, či prezidentky SR Zuzany Čaputovej, že na Slovensku môže vyhrať voľby Smer-SD alebo Hlas-SD. Síce nepotvrdenou, ale časovo určite konzekventnou reakciou bolo vyhlásenie mediálnej kampane, ktorou chce NATO zabezpečiť väčšiu podporu Ukrajiny na Slovensku a to aj počas kampane pred parlamentnými voľbami.

Plné znenie otvoreného listu

„Vážený pán generálny tajomník NATO, milý Jens,

dovolím si toto oslovenie, pretože sme sa ako premiéri a predsedovia ľavicových strán stretli opakovane.

Jens, vitaj dnes na Slovensku, ktoré sa doslova zmieta v kríze demokracie, právneho a sociálneho štátu. Je veľmi pravdepodobné, že oficiálne slovenské miesta urobia všetko preto, aby sa tento otvorený list k Tebe nikdy nedostal. To mi však ako predsedovi najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany na Slovensku nemôže zabrániť, aby som Ťa ako generálneho tajomníka NATO požiadal o zrušenie verejnej súťaže, ktorú NATO vyhlásilo na kampaň určenú pre Slovensko s názvom ´Why Ukraine Matters´ (RFP 2023-60745).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výchovná, dobre mierená!
  2. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD).
  3. Kto stojí za klanom Šimečkovcov?

Táto NATO kampaň je plánovaná na leto 2023 a plne zapadá do volebnej kampane pre predčasné parlamentné voľby konajúce sa 30. septembra 2023. NATO v príslušných dokumentoch výslovne odmieta použitie svojej značky na túto kampaň a žiada orientovať kampaň na ľudí v konkrétnych vekových kategóriách mimo hlavného mesta Bratislavy, ktorí majú iný názor na vojenskú pomoc Ukrajine ako má prezidentka SR, jej dočasná vláda a zdevastovaná vládna koalícia. Aj posledný politický laik chápe, že ide o kampaň NATO proti opozícii.

Milý Jens, ide o bezprecedentný zásah NATO do predvolebnej kampane v suverénnej krajine. Kampaň je opozíciou vnímaná ako prekročenie všetkých červených čiar s devastačnými účinkami pre obraz NATO na Slovensku, ktorý bol v ostatných troch rokoch vážne poškodený. Za týchto okolností je zrušenie tejto kampane, resp. jej preloženie po konaní parlamentných volieb jediným solídnym riešením zodpovedajúcim duchu demokracie a úcty k samostatnému suverénnemu štátu, ktorý chceme aj naďalej na Slovensku budovať.

S úctou
Robert Fico
predseda SMERU – SSD“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficov list šéfovi NATO Stoltenbergovi: Vitaj na Slovensku, ktoré sa zmieta v kríze demokracie!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php