eReport.sk
Eduard Heger
Premiér Eduard Heger, foto:tasr

VIDEO Heger v Davose: Patríme do vyspelého sveta, musíme pomáhať aj ďalším

Účasť Slovenska na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose je dôkazom, že patríme do vyspelého a demokratického sveta. Je to však pre nás aj záväzok, že musíme pomáhať tým, ktorí sa snažia byť jeho súčasťou. Takto svoju účasť na medzinárodnom podujatí zhodnotil premiér Eduard Heger.

Heger: Účasť som využil naplno

„Svoju účasť som využil naplno a vyzdvihol hodnotu Slovenska aj v oblasti digitálnej ekonomiky. Svetu neponúkame len možnosti v priemyselných investíciách. Máme množstvo talentov a start-upov, do ktorých sa oplatí investovať,“ vyzdvihol na sociálnej sieti šéf slovenskej exekutívy s tým, že o týchto témach hovoril priamo so zástupcami technologických gigantov ako Google, Microsoft a YouTube.   

Zdroj: video:fb/eduardheger

Krajina potrebuje posilniť zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti, uvádza premiér

Zároveň však upozornil, že Slovensko zaostáva v digitálnej gramotnosti občanov. Krajina preto potrebuje posilniť zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti a nájsť správnu rovnováhu medzi otvorenosťou a ochranou dôležitých dát. Technologickí giganti nám v tom môžu výrazne pomôcť, myslí si premiér.

Bude vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).

„Chceme priniesť na Slovensko inovácie, investície do výskumu a vývoja, vzdelávacie programy adekvátne pre digitálnu éru, ktoré by sme rozšírili na stredné školy a univerzity. Lebo v tom tkvie budúcnosť modernej a úspešnej krajiny,“ dodal Heger.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger v Davose: Patríme do vyspelého sveta, musíme pomáhať aj ďalším

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti