eReport.sk
Michal Šimečka
Michal Šimečka. Foto: fb/miso.simecka

Europoslanca Šimečku zvolili za podpredsedu europarlamentu: Budem naďalej hlasom Slovenska v Bruseli!

Slovenský europoslanec Michal Šimečka (PS) bol v utorok zvolený za jedného zo 14 podpredsedov Európskeho parlamentu (EP). Za kandidáta ho navrhla liberálna skupina Obnovme Európu. „Podarilo sa to! Veľmi si vážim dôveru 494 poslankýň a poslancov z celej Európy, ktorí ma dnes zvolili za podpredsedu Európskeho parlamentu. A špeciálne ma teší, že je to úspech aj pre Slovensko – je to historicky prvýkrát, čo sme získali takúto vysokú pozíciu v EP,“ informoval Šimečka na sociálnej sieti.

Podľa liberálneho politika progresívcov sa potvrdila téza, ktorou sa podľa vlastných slov riadi odkedy vstúpil do politiky: „Odbornosť, poctivá robota a schopnosť spolupracovať sú cestou k tomu, aby Slovensko prosperovalo. A aby bolo úspešné aj medzinárodne, ako rovnocenný partner väčších krajin. Nie je dôvod, aby sme ticho sedeli v kúte.“

Sľúbil, že bude hlasom Slovenska

Šimečka sa zároveň poďakoval za podporu. „Toto všetko je možné len vďaka tomu, že ste nám dali silný mandát v európskych voľbách, ktoré sme v roku 2019 ako Progresívne Slovensku/Spolu vyhrali. Za seba vám viem sľúbiť, že budem naďalej nielen hlasom Slovenska v Bruseli, ale budem stále prinášať aj európske témy na Slovensko, a bojovať tu doma za záujmy našich občanov,“ zdôraznil.

Chce brániť liberálne hodnoty

Šimečka otvorene priznal, že mu ide o obranu liberálnych hodnôt. „Som presvedčený, že z pozície podpredsedu europarlamentu bude môj hlas na obranu kľúčových hodnôt liberálneho, sociálne spravodlivého a zeleného Slovenska počuť ešte silnejšie,“ uzavrel na sociálnej sieti politik, ktorý je okrem iného aj známym podporovateľom dekriminalizácie marihuany.

Zdroj: fb/miso.simecka

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny prokurátor Maroš Žilinka počas tlačvej besedy.
  2. V popredí Michal Šimečka.
  3. Michal Šimečka a Andrej Stančík.
  4. Protest za dekriminalizáciu marihuany.
  5. Michal Šimečka

Európsky parlament v utorok za svoju novú predsedníčku zvolil maltskú europoslankyňu Robertu Metsolovú. Hlasovalo za ňu 458 zo 705 poslancov. Po voľbe nového predsedu tejto inštitúcie europoslanci volia 14 podpredsedov EP a piatich kvestorov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslanca Šimečku zvolili za podpredsedu europarlamentu: Budem naďalej hlasom Slovenska v Bruseli!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti