eReport.sk
Protest za dekriminalizáciu marihuany.
Protest za dekriminalizáciu marihuany. Zdroj: fb/martinhojsik

VIDEO Marihuanový protest v réžii Hojsíka a Šimečku: Za dekriminalizáciu drogy iniciovali aj petíciu!

Pre kriminalizáciu používania marihuany má problémy s políciou zbytočne veľa ľudí. Prevencia a pomoc sú lepšie ako represia a krajina by mala zvážiť legalizáciu využitia marihuany na medicínske účely. Zhodli sa na tom v príhovoroch počas štvrtkového zhromaždenia europoslanci Martin Hojsík (Progresívne Slovensko) a Michal Šimečka (Progresívne Slovensko). Protestu na bratislavskom Námestí SNP sa zúčastnili desiatky ľudí.

“Na svete už máme niekoľko krajín, ktoré legalizovali používanie marihuany. Medzi nimi napríklad aj Kanada. Do konca roka sa k nim pridá Luxembursko. Ďalšie desiatky krajín legalizovali marihuanu pre medicínske účely. Mnoho ďalších dekriminalizovalo jej používanie na rekreačné účely,” poukázal Hojsík.

Zdroj: fb/miso.simecka

Europoslanci preto pred dvoma mesiacmi iniciovali petíciu za dekriminalizáciu marihuany. “Ide o to, aby nikto už nemal zničený život za to, že ho prichytili s jointom, alebo za to, že pestuje marihuanu na výrobu mastičiek pre svojich onkologických rodičov,” vysvetlil Hojsík. Europoslanci zdôraznili, že krajina by sa mala skôr zamerať na prevenciu a nie represiu. Zdôraznili, že kozmetické legislatívne úpravy vo výške trestov nestačia.

Takto vyzerá úvodná stránka webu, na ktorej je možné podpísať petíciu za dekriminalizáciu marihuany. – Foto: dekriminalizacia.eu

“Požiadavky zhromaždení sú jasné – legalizácia medicínskeho využitia marihuany, zastavenie démonizácie užívateľov, zastavenie dogmatizácie drogovej politiky na základe presvedčenia bez vedeckých základov. Z toho potom dekriminalizácia logicky vyplynie,” skonštatoval Hojsík.

Zdroj: fb/martinhojsik

Hlavné politické tváre kampane za dekriminalizáciu marihuany: zľava europoslanci Šimečka a Hojsík. – Foto: dekriminalizacia.eu

Aj toto by vás mohlo zaujať:

  1. Michal Šimečka
  2. Miriam Lexmann (KDH), Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a Eugen Jurzyca (SaS).
  3. Michal Šimečka a Andrej Stančík.
  4. Zľava Michal Šimečka a Martin Hojsík.
  5. Michal Šimečka

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Marihuanový protest v réžii Hojsíka a Šimečku: Za dekriminalizáciu drogy iniciovali aj petíciu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti