eReport.sk
Juraj Šeliga, foto: tasr

Šeliga sa pustil do Šimečku. Toto by ma neprekvapilo od Fica, ale od Michala…

Vyzerá to tak, že niekomu zrejme poriadne narástlo sebavedomie. Len nedávno sa totiž europoslanec Michal Šimečka stal podpredsedom Európskeho parlamentu. Ide o historický úspech pre Slovensko a tak mu mnohí z našich politikov gratulovali.

Medzi nimi bol aj poslanec za stranu Za ľudí Juraj Šeliga, ktorý mu zaželal veľa úspechov v práci. Šimečka sa dostal do europarlamentu vďaka strane Progresívne Slovensko a chce spraviť všetko preto, aby sa „progresívci“ dostali aj do slovenskej národnej rady. „Progresívne Slovensko skutočne dáva nádej, že tá politika môže byť iná. Presne tak, ako to robia naši europoslanci, ako to robí Matúš Vallo, ako to robia naši kandidáti. Profesionálne, kompetentne, slušne. Myslím si, že Slovensko si už zaslúži lepšiu vládu a lepší parlament než ten, čo máme teraz,“ vychvaľoval v diskusii rádia Expres Braňo Závodský Naživo.

V popredí Michal Šimečka.

Šimečka v rozhovore porozprával všeličo. Šeliga má kvôli tomu ťažké srdce. – Foto: tasr

Šimečka uznal, že sa vo vláde síce nájde pár dobrých ministrov, ale celkovo to nefunguje. „Celkovo je tá vláda nekompetentná a bohužiaľ, stálo nás to 20 tisíc úmrtí,“ rypol si europoslanec. Na otázku, s kým si potom dokáže predstaviť povolebnú spoluprácu, mal však jasnú odpoveď. „Úplne si viem predstaviť spoluprácu s SaS, kde sú mnohí kvalitní ľudia,“ povedal Šimečka, hoci uznal, že nie vo všetkom s nimi súhlasí. Naopak vylúčil spoluprácu so stranami Sme rodina, Smer, Hlas. „Neviem si predstaviť, že by sme vedeli spolupracovať s Igorom Matovičom,“ dodal.

– Foto: fb/SeligaZaLudi

Zdá sa, že Šimečkove sebavedomé vyjadrenia zamávali s poslancom Šeligom. „Priateľsky by som mu pripomenul staré známe porekadlo – Nedeľ medveďa, kým ešte behá po lese,“ poúčal bývalý podpredseda národnej rady. „Už tu bolo strán, ktoré pred parlamentnými voľbami vyberali premiéra, vyberali si koaličných partnerov a delili si ministerstvá a ako to dopadlo. Niektorí sa nedostali do parlamentu a niektorí s tesným výsledkom. Viem, o čom hovorím, Michal evidentne zabudol,“ dodal Šeliga.

Čítajte viac:

  1. Michal Šimečka
  2. V popredí Michal Šimečka.

Najviac ho však zrejme roztrpčili slová o tom, že vláda je zodpovedná za 20 tisíc obetí. „Vyhlásenia o tom, že táto vláda je zodpovedná za všetkých 20 000 obetí COVID-19 na Slovensku ma neprekvapujú od populistu Roberta Fica, od Michala Šimečku ma prekvapili veľmi,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga sa pustil do Šimečku. Toto by ma neprekvapilo od Fica, ale od Michala…

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti