eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič odignoroval zvolenie Šimečku za podpredsedu europarlamentu. Všimol si však inú vec

V utorok sa odohrala v Bruseli historická vec pre Slovensko. Prvýkrát bol za podpredsedu Európskeho parlamentu zvolený Slovák. Dôveru 494 poslancov a poslankýň z celej Európy získal europoslanec Michal Šimečka. Na sociálnej sieti sa tak začali mnohí predháňať v gratuláciách.

Celú záležitosť taktne odignoroval minister financií a bývalý premiér Igor Matovič. Upozornil však na inú vec. Nová šéfka europarlamentu Roberta Metsolová vo svojom prvom prejave spomenula aj zavraždeného novinára Jána Kuciaka. „Teším,“ okomentoval celú situáciu Matovič. O Šimečkovi však nenapísal nič, čo sa nepáčilo niektorým jeho fanúšikom. „Ale aby ste poprial novému podpredsedovi EÚ vás nenapadne, že?“ rozčuľovala sa jedna z nich.

V popredí Michal Šimečka.

Šimečka je prvým Slovákom na pozícii podpredsedu europarlamentu. Mnohí mu k tomu gratulovali. – Foto: tasr

Na sociálnej sieti sa však roztrhlo vrece s gratuláciami pre Šimečku. „Gratulujeme Michalovi Šimečkovi k zvoleniu za podpredsedu Európskeho parlamentu. Som rada, že na tejto pozícii je historicky prvý Slovák!“ vytešovala sa vicepremiérka Veronika Remišová. „Obrovská gratulácia Mišovi Šimečkovi, ktorý robí Slovensku v Európskom parlamente skvelé meno, a od dnes, už aj ako historicky prvý podpredseda parlamentu zo Slovenska! Veľa úspechov v ďalšej práci Mišo,“ gratulovala poslankyňa Vladimíra Marcinková a pridala sa aj strana SaS.

Čítajte viac:

  1. Michal Šimečka a Andrej Stančík.
  2. Michal Šimečka
  3. Mimoriadne pátranie
  4. Progresívne milodary

Slovenský europoslanec Michal Šimečka (PS) bol v utorok zvolený za jedného zo 14 podpredsedov Európskeho parlamentu (EP). Za kandidáta ho navrhla liberálna skupina Obnovme Európu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič odignoroval zvolenie Šimečku za podpredsedu europarlamentu. Všimol si však inú vec

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php