eReport.sk
Niektorí poslanci parlamentu žiadajú ministra Branislava Gröhlinga navýšiť na školách telocvik o jednu hodinu. Zdroj: pinterest.com

Poslanci žiadajú ministra Gröhlinga: Pridajte na školách jednu hodinu telocviku!

BRATISLAVA – Kto robí s deťmi nejaký šport ten vie, že v škole na telesnej ich takmer nič nenaučia. Aj preto niektorí koaliční poslanci žiadajú ministra školstva Branislava Gröhlinga zaviesť na školách tretiu hodinu telesnej výchovy.


Členovia parlamentného školského výboru vyzývajú ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) prijať potrebné opatrenia na zavedenie tretej hodiny telesnej výchovy na základných a stredných školách, a to fixáciou disponibilnej hodiny. Informoval o tom podľa TASR na dnešnej tlačovej konferencii poslanec Karol Kučera (OĽaNO) ktorý tvrdí, že už rok prebiehajú diskusie, pričom odborníci podporujú tento krok.  

Je to dôležitý krok k pohybovej gramotnosti detí

Kučera priblížil, že dve hodiny telesnej výchovy sú na školách od roku 2008 a pre 30% detí je to jediný pohyb. „Už rok máme v rukách stanoviská odborníkov a na základe konferencie, ktorú sme v minulom roku urobili, sa odborníci zhodli na tom, že je potrebné prinavrátiť čo najskôr tretiu hodinu telesnej a športovej výchovy,“ skonštatoval poslanec s tým, že k dispozícii majú aj stanoviská rezortov zdravotníctva, vnútra a obrany. Pýta sa, prečo sa na ministerstve školstva na takýto silný podnet zatiaľ nereaguje. Podľa poslanca Igora Kašpera (Sme rodina) by návrh nestál štát žiadne peniaze navyše. Z dvoch hodín by sa podľa jeho slov urobila dvojhodinovka.

Odborníci sa zhodli na tom, že je potrebné prinavrátiť čo najskôr tretiu hodinu telesnej a športovej výchovy.

Karol Kučera, poslanec Národnej rady SR


Poslanci nežiadajú len zvýšiť počet hodín telesnej výchovy, ale aj skvalitniť jej obsah. Richard Nemec (OĽaNO) hovorí o potrebe skvalitniť jej výučbu na prvom stupni, pritiahnuť tiež odborníkov, či fyzioterapeutov. „Vieme si predstaviť aj zdravotnú telesnú výchovu a rôzne formy, ktoré pomôžu pohybu detí,“ uviedol Nemec.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS)
  2. Juraj Draxler.
  3. Branislav Gröhling
  4. Branislav Gröhling

Členka rady ministra školstva pre šport a členka predsedníctva Združenia učiteľov telesnej výchovy Lucia Mesárošová podporuje myšlienku zavedenia tretej hodiny telesnej výchovy. Je to podľa nej dôležitý krok k zvýšeniu pohybovej gramotnosti detí. „Ďalší krok bude na pánovi ministrovi. Verím, že aj on vďaka vyjadreniam odborníkov zaoberajúcich sa touto tematikou podporí tretiu hodinu telesnej výchovy a pomôže vrátiť viac pohybu do škôl,“ doplnila v stanovisku Mesárošová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci žiadajú ministra Gröhlinga: Pridajte na školách jednu hodinu telocviku!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti