eReport.sk
Branislav Gröhling
Branislav Gröhling, foto: tasr

VIDEO OĽANO a SaS si opäť skočili do vlasov. Tentokrát je v hre rezort školstva

BRATISLAVA – Asi každý rodič vie, aké sú dôležité voľnočasové aktivity dieťaťa. Vláda aj sľúbila, že rodičom na ne prispeje, teraz sa to ale akosi „zaseklo“. Dôvodom môže byť spor Matovič – Sulík, respektíve OĽANO vs. SaS.

Ministerstvo školstva nevie na základe návrhu šéfa rezortu financií Igora Matoviča (OĽANO) zrealizovať voľnočasové poukazy. Pred rokovaním vlády to uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Matovič označil jeho vyjadrenia o poukazoch za klamstvá. Informuje o tom TASR.

Celý právny štát sa nám takto rúti

Návrh voľnočasových poukazov je podľa Gröhlinga nedotiahnutý a nezmyselný. Na realizáciu voľnočasových poukazov by sa muselo meniť ďalších osem zákonov. „Na základe tohto zákona bude môcť ktokoľvek učiť deti po škole čokoľvek a štát to bude financovať, keďže tam nie sú žiadne kritériá a kvalitatívne podmienky,“ poznamenal Gröhling, ktorý tiež skonštatoval, že pre voľnočasové poukazy bude potrebných 486 ďalších zamestnancov na ministerstve financií. Ďalej je vyčlenených 9,2 milióna eur na technickú realizáciu poukazov. Ministerstvo školstva musí podľa návrhu zriadiť register poskytovateľov krúžkov. „Jemu sa to nechce urobiť,“ zhodnotil Matovič.

Toto je také hrubé znásilňovanie legislatívneho procesu, že nemám slov. Celý právny štát sa nám takto rúti.

Mária Kolíková, ministerka spravodlivosti (SaS)

Zdroj: tasr

Šéf OĽANO a minister financií tvrdí, že Gröhling zakázal zamestnancom na odbore legislatívy ministerstva školstva prejavovať akúkoľvek súčinnosť s legislatívcami na rezorte financií na tvorbe zákona o voľnočasových aktivitách. Deti a rodina nepredstavujú pre ministra školstva žiadnu hodnotu, podotkol Matovič. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková odmieta schvaľovať závažné opatrenia spôsobom, že sa o nich dozvie večer pre rokovaním. „Toto je také hrubé znásilňovanie legislatívneho procesu, že nemám slov,“ uviedla Kolíková o tom, akým spôsobom sa deje predkladanie návrhov, ktoré budú mať významné dosahy. „Celý právny štát sa nám takto rúti,“ dodala Kolíková.

Toto nie je dobrý spôsob vládnutia.

Ivan Korčok, minister zahraničných vecí (nominant SaS)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) poukázal na to, že krátkodobé protiinflačné opatrenia nemožno riešiť dlhodobým zaťažením štátneho rozpočtu. Pripojil sa aj ku kritike predkladania a presadzovania návrhov zo strany OĽANO. „Toto nie je dobrý spôsob vládnutia,“ upozornil šéf slovenskej diplomacie.

Bude vás zaujímať:

  1. Juraj Draxler.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO OĽANO a SaS si opäť skočili do vlasov. Tentokrát je v hre rezort školstva

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti