eReport.sk
Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.
Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. Foto: tasr

Po odmlke sa ozval Šeliga. Vysvetlil, prečo nekomentuje koaličnú krízu: Som optimista!

Podpredseda strany Za ľudí, bývalý podpredseda NR SR a súčasný poslanec parlamentu Juraj Šeliga si myslí, že by bola by veľká škoda, keby skončila ďalšia pravicová vláda. „Ľudia od nás politikov naozaj nechcú veľa – pokoj, pracovitosť, férovosť a sebareflexiu,“ odkázal prostredníctvom sociálnej siete bývalý „styčný dôstojník“ iniciatívy Za slušné Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. Tridsať rokov SR!
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar na spoločnej tlačovke.
  5. Jediné, čo rastie je chudoba

Šeliga hneď v úvode zdôraznil, že mu nie je ľahostajná vybičovaná atmosféra, ktorá lomcuje koalíciou OĽANO – Sme rodina – SaS a Za ľudí. „K aktuálnej kríze sa verejne nevyjadrujem nie preto, že by ma netrápila alebo nezaujímala, alebo som ju neriešil, ale preto, že sa snažím rokovať za zavretými dverami so všetkými stranami tak, aby v septembri Slovensko malo stále fungujúcu vládu i koalíciu,“ vysvetlil parlamentný poslanec najmenšej vládnej strany.

Kritika do vlastných radov

Šeliga je toho názoru, že pád ďalšej pravicovej vlády bolo veľkou škodou. „Ľudia od nás politikov naozaj nechcú veľa – pokoj, pracovitosť, férovosť a sebareflexiu,“ konštatoval mladý politik.

Vzápätí nasmeroval svoju kritiku k vládnym politikom, teda do vlastných koaličných radov. „Žiaľ, miestami vo verejných vyjadreniach kolegov prevládajú silné slová a emócie nad ráciom. Rovnako to, žiaľ, nápadne občas pripomína príbeh, aký sme zažívali pri nezmyselnom páde Radičovej vlády. Človeku sa až chce z plného hrdla zakričať ´Haló, čo sme sa tu už všetci zbláznili? Máme krátku pamäť, aké sklamanie prišlo po voľbách v 2012 a čo všetko sa stalo?´ Slovensko čakalo na pravicovú vládu 8 dlhých rokov! A verím, že netreba nikomu pripomínať, čo sa za tých 8 rokov stalo…,“ zauvažoval nad žalostnou situáciou, v ktorej sa vláda a jej poslanci ocitli.

Urobím čo viem, odkázal koaličný poslanec

Šeliga na záver svojho vyhlásenia, ktoré zverejnil po niekoľkodňovej odmlke (posledný politický status publikoval zverejnil 15. júla, v súvislosti s tým, že prezidentka Zuzana Čaputová ohlásila, že tzv. prorodinný balík Igora Matoviča posiela na Ústavný súd SR) prezradil, ako je podľa neho možné garantovať, aby vláda Eduarda Hegera (OĽANO) dokončila svoj mandát a „dožila“ sa parlamentných volieb v riadnom termíne.

„Rozumná cesta pre Slovensko je dohoda. Dohoda 4 koaličných strán. Žiadna normálna proeurópska a demokratická vláda nemôže ´visieť na šnúrkach´ od ľudí, ktorí urážajú a ťahajú do politického súboja deti, konšpirujú, spochybňujú našu zahraničnú politiku, vojnu na Ukrajine, COVID alebo členstvo v EÚ. Platí to o to viac v krízových časoch, ktoré žijeme. Aktuálne rokovania nie sú jednoduché, ale som optimista a urobím čo viem, aby sme nedopadli rovnako ako na jeseň 2011,“ dodal poslanec.

Zdroj: fb/seligazaludi


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po odmlke sa ozval Šeliga. Vysvetlil, prečo nekomentuje koaličnú krízu: Som optimista!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti