tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Exriaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy a najznámejší kajúcnik Ľudovít Makó je podľa Ľubomíra Arpáša notorický klamár. FOTO TASR - Jakub Kotian

Pri mastnej zákazke firme kajúcnika Makóa Slovenská pošta porušila zákon, rozhodol ÚVO!

Slovenská pošta pri zákazke na bezpečnostné služby porušila zákon o verejnom obstarávaní, nedostatočne sa zaoberala ponukami firmy Lama SK. Vyplýva to z právoplatného rozhodnutia zverejneného na webe Úradu pre verejné obstarávanie. Firma Lama SK má byť pôvodne firmou známeho kajúcnika Ľudovíta Makóa a štátne zákazky začala vo veľkom dostávať až po jeho výpovediach proti niektorým nominantom súčasnej opozície, hlavne strany Smer-SD.

Úrad urobil kontrolu po uzavretí zmluvy. Lama SK bola úspešným uchádzačom vo všetkých troch častiach zákazky.

Účelové vyhodnotenie ponúk?

Pošta sa podľa ÚVO nedostatočne zaoberala ponukami tejto firmy v súvislosti s nezrovnalosťami spojenými s minimálnymi mzdovými nárokmi, keďže z ponúk tohto uchádzača jednoznačne nevyplývalo, či spĺňajú požiadavku na dodržiavanie povinností v oblasti pracovného práva pri realizácii tejto zákazky. Postup Slovenskej pošty tak bol podľa úradu nepreskúmateľný.

Proti rozhodnutiu úradu podala Slovenská pošta odvolanie. Keďže však s podaním odvolania nezložila kauciu, Rada ÚVO konanie o tomto odvolaní v zmysle zákona zastavila.

Úrad sa bude celou vecou ďalej zaoberať

„Môžem potvrdiť, že úrad sa danou vecou bude ďalej zaoberať, keďže prípad bol postúpený na správne konanie o uložení pokuty,“ priblížila ďalšie kroky úradu riaditeľka tlačového odboru ÚVO Janka Zvončeková. Pošta ešte v utorok informovala, že ukončila všetkých štyri zmluvné vzťahy so spoločnosťou Lama SK. Rozhodla sa tak však z iného dôvodu, a to na základe rozhodnutia o výmaze firmy Lama SK z Registra partnerov verejného sektora.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Makó a František Imrecze.
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pri mastnej zákazke firme kajúcnika Makóa Slovenská pošta porušila zákon, rozhodol ÚVO!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku