tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Orbán čelil kritike primátora Budapešti: Vojnu na Ukrajine vnímaš bez morálneho pohľadu!

Primátor Budapešti Gergely Karácsony kritizoval vládu premiéra Viktora Orbána za jej postoj k vojne na Ukrajine a vytkol jej, že túto vojnu i krízu vníma bez morálneho pohľadu.

Vo videozázname zverejnenom na Facebooku v sobotu pri príležitosti štátneho sviatku sv. Štefana Karácsony uviedol, že  u Orbánovej vlády niet ani stopy po rozlišovaní medzi dobrom a zlom, po ľudskosti či po solidarite. Ako informuje spravodajca TASR v Budapešti, podľa budapeštianskeho primátora je najdôležitejším prvkom dedičstva zakladateľa štátu – kráľa sv. Štefana – to, že na otázky vzťahu štátu k sebe, k Európe a k svetu je možné dať odpovede iba na morálnom základe.

Orbánová vláda podkopáva demokraciu, tvrdí Karácsony

Karácsony vytkol Orbánovej vláde, že podkopáva demokraciu tým, že – poznajúc krízovú situáciu – robí kampaň zo znižovania režijných nákladov domácnosti, potom jej prvky zruší, že sa púšťa do bezbrehého „volebného“ rozdávania, aby následne zaviedla reštrikcie.

„Je to zámerné zavádzanie ľudí, aby príčiny problémov krajiny hľadali za hranicami. Čo má vojna na Ukrajine spoločné s nedostatkom rešpektu voči učiteľom, nedostatkom sestier a lekárov,“    

spýtal sa primátor.  

Problém dodávok energie do Maďarska zhoršuje podľa neho skutočnosť, že závislosť krajiny voči Rusku sa neznížila, ale zvýšila, a vláde chýba aj zámer brániť sa klimatickým zmenám. „Európa má vôľu a peniaze na riešenie hospodárskej, energetickej a klimatickej krízy. Maďarská vláda však nemá prístup k týmto zdrojom pre konflikt v otázke princípov právneho štátu,“ zdôraznil Karácsony.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. úplní babráci vládny návrh
  2. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  3. Viktor Orbán mieri na zasadnutie maďarskej vlády v sobotu 17. septembra.
  4. Viktor Orbán, predseda maďarskej vlády.

V reakcii na túto situáciu Karácsony avizoval, že činnosť hlavného mesta sa v nadchádzajúcom mesiaci bude riadiť programom, ktorého piliermi budú sociálna solidarita, energetická nezávislosť, rozvoj, ekologická angažovanosť a rozmanitosť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán čelil kritike primátora Budapešti: Vojnu na Ukrajine vnímaš bez morálneho pohľadu!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku