tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Generálny riaditeľ francúzskeho koncernu Patrick Pouyanne.
Generálny riaditeľ francúzskeho koncernu Patrick Pouyanne. Zdroj: fb/pp

Energogigant sa dohodol v Katare. Šéf francúzskeho koncernu: Toto je perfektne načasované!

Francúzska spoločnosť TotalEnergies podpísala v sobotu (24. 9.) dohodu o ďalšej investícii vo výške 1,5 miliardy USD (1,55 miliardy eur) do rozšírenia produkcie zemného plynu v Katare. Dohoda prichádza v čase, keď sa Európa snaží nájsť nové zdroje energie, ktoré by nahradili ruské dodávky. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Brigita Schmögnerová na snímke z 23. januára 2002, kedy oznámila, že odstupuje z postu ministerky financií SR.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz (vľavo) a saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán počas stretnutia v meste Džidda v sobotu 24. septembra 2022.
  4. Na ilustračnej snímke logo francúzskej ropnej spoločnosti.
  5. Exminister práce Ján Richter. (Smer-SD).

Francúzsky energetický gigant bude mať podiel vo výške 9,3 % v projekte North Field South a stal sa prvým zahraničným partnerom v tejto časti rozsiahleho ložiska North Field.

Noví partneri budú ohlásení neskôr

„Qatar Energy oznamuje výber TotalEnergies ako partnera pre rozvoj North Field South,“ uviedla oficiálna katarská tlačová agentúra QNA. „Noví partneri budú ohlásení neskôr.“ TotalEnergies tak pomôže financovať ťažbu plynu z ložiska North Field South, na ktorom by bolo vyhradených 25 % pre zahraničné energetické firmy.

V júni TotalEnergies dosiahol dohodu o investícii 2 miliardy USD v rámci účasti na obrovskom projekte North Field East, ktorý pomôže Kataru zvýšiť produkciu skvapalneného zemného plynu (LNG) o viac ako 60 % do roku 2027.

Šéf TotalEnergies: Za bezpečnosť dodávok sa platí

Generálny riaditeľ francúzskeho koncernu Patrick Pouyanne v sobotu povedal, že najnovšia dohoda si vyžiada ďalších 1,5 miliardy USD a dodal, že jeho firma by prevzala ešte väčší podiel v projekte, ak by to bolo možné.

„Určite potrebujeme novú kapacitu a toto je perfektne načasované,“ povedal novinárom a dodal, že európske krajiny musia byť pripravené uzavrieť viac dlhodobých kontraktov a možno aj zaplatiť vyššiu cenu za garanciu energickej bezpečnosti. „Za bezpečnosť dodávok sa platí,“ povedal Pouyanne.

Do Kataru má namierené aj kancelár Scholz

Do Kataru zamieri v nedeľu aj nemecký kancelár Olaf Scholz v rámci svojho turné v regióne. Katar rokuje tiež s britským ropným koncernom Shell, ako aj s talianskou spoločnosťou Eni a americkými gigantmi ConocoPhillips a ExxonMobil, ktoré sa zaujímajú o účasť na projekte North Field East.

V najbližších týždňoch budú oznámené ďalšie spoločnosti, ktoré získajú podiel v North Field, uviedli zdroje z Kataru, ale TotalEnergies bude mať najväčší. Katar je už teraz jedným z popredných svetových producentov LNG spolu so Spojenými štátmi a Austráliou a očakáva sa, že prvé dodávky LNG z North Field sa začnú v roku 2026. (1 EUR = 0,9754 USD)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Energogigant sa dohodol v Katare. Šéf francúzskeho koncernu: Toto je perfektne načasované!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku