eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

PRIESKUM Väčšina Slovákov je proti ťažbe dreva v národných parkoch

Väčšina Slovákov si želá, aby sa v národných parkoch neťažilo a zároveň si želajú reformu, ktorá by to zabezpečila. Za reformu národných parkov je 71,9 percenta, s ťažbou dreva v nich nesúhlasí 78,7 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Slovenskú ornitologicú spoločnosť/BirdLife Slovensko a iniciatívu My sme les. Prieskum realizovala od 16. do 23. novembra na vzorke 1005 respondentov. Informoval Marek Kuchta z iniciatívy.

Viac, ako tri štvrtiny obyvateľov Slovenska vrátane vidieka sú presvedčené, že v národných parkoch, ktoré majú nadregionálny význam a sú kľúčové pre ekologickú rovnováhu celej krajiny, by sa nemalo ťažiť drevo. S ťažbou dreva v nich, ako doposiaľ súhlasí 18,4 percenta opýtaných.

72% opýtaných chce reformu národných parkov

Z prieskumu tiež vyplýva, že takmer 72 percent by privítalo reformu národných parkov, ktorou by prednosť pred ťažbou dreva a výstavbou získali ochrana prírody, vzdelávanie a rekreácia. S reformou súhlasí aj väčšina obyvateľov vidieka. Proti takejto reforme je 22 percent opýtaných.

Bude vás zaujímať:

Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife a iniciatíva My sme les spolu s ďalšími organizáciami stoja za petíciou Osloboďme národné parky. Pod aktuálne bežiacu petíciu, požadujúcu zastavenie ťažby a výstavby v národných parkoch a ich reformu sa podpísalo už viac, ako 56.000 signatárov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Väčšina Slovákov je proti ťažbe dreva v národných parkoch

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti