eReport.sk
Andrej Doležal, foto: tasr

Doležal: Odmietam to, že budeme kádrovať ľudí podľa toho, kto je ich otec alebo kto je ich mama!

Pri Matejovi Hambálkovi, ktorý je šéfom predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, existujú podozrenia z konfliktu záujmov. Musí ich vysvetliť, inak bude odvolaný z funkcie. Vyhlásil to vo štvrtok počas živého vysielania na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Doležal zdôraznil, že problémom pri Hambálkovi nie je to, že je synom poslanca Smeru-SD Augustína Hambálka. “Odmietam to, že budeme kádrovať ľudí podľa toho, kto je ich otec alebo kto je ich mama alebo podobne,” podotkol.

Priblížil, že v prípade Hambálka existujú viaceré podozrenia z možných konfliktov záujmov. Podľa Doležala dostal priestor, aby ich vysvetlil, ale nateraz sa tak nestalo. Dodal, že keď ich dostatočne nevysvetlí, tak ho odvolá. Zároveň naznačil, že sú tam ešte “indície k iným porušeniam”.

Doležal súčasne ozrejmil, že bratislavské letisko má trojčlenné predstavenstvo. “Za predsedu predstavenstva, čo je kumulovaná pozícia s generálnym riaditeľom, môžete vybrať jedného z týchto troch. Na to sa ‘výberko’ nerobí, je to úkon akcionára,” dodal s tým, že Hambálek tam bol jediný, ktorý mal dlhoročnú skúsenosť.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport