eReport.sk
Toto nie je biznis!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Denník kritizuje Orbánovu vládu: Podkopáva základné hodnoty EÚ, píše Népszava


Maďarská vláda zintenzívnila v uplynulých štyroch rokoch svoje úsilie v podkopávaní základných hodnôt Európskej únie, citoval v pondelok z aktuálneho návrhu správy Európskeho parlamentu (EP) maďarský ľavicový denník Népszava. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Ostrá kritika Orbána

Návrh, ktorý je pripravený na hlasovanie v odbornej komisii Európskeho parlamrntu, je možné považovať za pokračovanie kritickej správy o stave demokracie v Maďarsku poslankyne EP z frakcie Zelených Judith Sargentiniovej, ktorú europarlament schválil 12. septembra 2018 v Štrasburgu, píše denník. Delegácia monitorovacej skupiny Výboru EP pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) absolvovala vlani v októbri trojdňovú misiu v Maďarsku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke fabrika na spracovanie ropy.
  2. Tomáš Valášek na snímke z videa.
  3. Kauza Katargate pokračuje
  4. Orbán výrazne zmenil postoj
  5. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.
  6. Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

Delegáciu vtedy neprijali na všetkých miestach pozitívne. Vedúca skupiny Gwendoline Delbosová-Corfieldová, ktorá je francúzskou poslankyňou zo zelenej frakcie EP a autorkou najnovšieho návrhu správy o Maďarsku, povedala, že na maďarskom najvyššom súde – v Kúrii – zaobchádzali s delegáciou vyslovene nepriateľsky.

Znepokojujú ich vládne reformy

Za znepokojujúce označila delegácia reformu systému justície, presun verejných financií do nadácií, transparentnosť využitia európskych fondov, zákony počas pandemického núdzového stavu, ale aj kauzu odpočúvania Pegasus.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Denník kritizuje Orbánovu vládu: Podkopáva základné hodnoty EÚ, píše Népszava

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne