eReport.sk
Maďarský predseda vlády Viktor Orbán. Foto: tasr

Orbánov nekompromisný odkaz: Už žiadne sankcie, potrebujeme okamžité prímerie a mierové rokovania!


Maďarsko urýchli program rozvoja svojej obrany, povedal premiér Viktor Orbán v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth rádió.

Okrem rozhovoru napísal maďarský premiér i veľavravný odkaz na sociálnej sieti, kde v statuse hovorí jasne: „ Už žiadne sankcie, potrebujeme okamžité prímerie a mierové rokovania!“

Má toho dosť?

„Musíme radikálne zvýšiť naše obranné kapacity,“ uviedol Orbán. Zopakoval, že záujmom Maďarska je čo najskoršie ukončenie vojny na susednej Ukrajine. Poznamenal tiež, že hoci sa frontová línia zdá v súčasnosti stále ďaleko od Maďarska, môže sa to zmeniť. V tejto súvislosti zdôraznil, že Maďarsko musí ako člen NATO zostať mimo tejto vojny.

Orbán nebude rokovať o embargu na ruskú ropu

Predseda maďarskej vlády okrem toho povedal, že jeho krajina nie je ochotná rokovať o prípadnom embargu Európskej únie na dovoz ruského zemného plynu alebo o jeho obmedzení, pretože by to oslabilo maďarské hospodárstvo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf strany Fidesz a maďarský premiér Viktor Orbán.
  2. Na ilustračnej snímke fabrika na spracovanie ropy.
  3. Tomáš Valášek na snímke z videa.
  4. Ruský prezident potvrdil
  5. Toto nie je biznis!
  6. Na snímke zo septembra 2021 vlajka zachytená počas demonštrácie proti výstavbe LNG terminálu pred budovou SPP v Bratislave.
  7. Orbán výrazne zmenil postoj
  8. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.
  9. Vztýčením štátnej vlajky s vojenskou poctou pred parlamentom v Budapešti za účasti maďarského prezidenta Jánosa Ádera sa začali v sobotu 4. júna 2016 oficiálne podujatia Dňa spolupatričnosti.
  10. Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

„Potrebné nie sú sankcie, ale okamžité prímerie a mierové rozhovory,“ doplnil Orbán s tým, že mier je tiež jediným spôsobom, ako zastaviť „vojnovú infláciu“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbánov nekompromisný odkaz: Už žiadne sankcie, potrebujeme okamžité prímerie a mierové rokovania!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne