tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.
Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019. Foto: tasr

Szijjártó: Maďarsko a Rumunsko sú pripravené pomáhať si v oblasti energetiky

Maďarsko a Rumunsko sú pripravené vzájomne si pomáhať v oblasti energetickej bezpečnosti. V súčasnosti rokujú o nových prepravných trasách pre jadrové palivo a o rozšírení kapacity interkonektorov zemného plynu. Podľa agentúry MTI to v utorok v Bukurešti vyhlásil šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Szijjártó po rokovaní s rumunským ministrom zahraničných vecí Bogdanom Lucianom Aurescom povedal, že Maďarsko i Rumunsko vložili mnoho úsilia do zvýšenia energetickej bezpečnosti a diverzifikácie zdrojov, pričom zvonka nedostali vždy potrebnú pomoc.

„Obe strany sú teraz odhodlané vzájomne si pomôcť,“

zdôraznil maďarský minister

Podľa jeho slov doposiaľ Maďarsko dovážalo jadrové palivo cez Ukrajinu, táto trasa je však pre vojnu nepoužiteľná, a preto teraz začali rokovania o novej trase vedúcej cez Bulharsko a Rumunsko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  2. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
  4. Ilustračné foto
  5. Vztýčením štátnej vlajky s vojenskou poctou pred parlamentom v Budapešti za účasti maďarského prezidenta Jánosa Ádera sa začali v sobotu 4. júna 2016 oficiálne podujatia Dňa spolupatričnosti.
  6. Na kombosnímke zľava Péter Szijjártó a Sergej Lavrov.

Maďarský i rumunský minister vyjadrili podporu eurointegračným procesom Moldavska, ako aj krajín západného Balkánu. Potvrdili, že aby sa predišlo svetovej potravinovej kríze, zabezpečia cez územie svojich krajín trasu na prevoz ukrajinského obilia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Szijjártó: Maďarsko a Rumunsko sú pripravené pomáhať si v oblasti energetiky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku