eReport.sk
Romana Tabák, foto: tasr

VOJNA U MATOVIČA! Extenisti Tabák a Krošlák si idú po krku!

Toto ani zďaleka nie je športové správanie! Napätie medzi poslancami z hnutia Obyčajní ľudia, ktorých spája tenisová kariéra sa poriadne stupňuje. Naštrbené vzťahy priznali obaja. Romana Tabák zvolila nečakanú ofenzívu, no pripravený Ján Krošlák jej na politickom ihrisku nič nedaroval. Exšportovci zabudli na fairplay! Posielajú si dokazy.

Romane Tabák (29) sa nepáči, že sa na začiatku tváril ako tímový hráč a teraz šíri do médii kritiku. Na tom ešte nevidí nič katastrofálne, keby sa niekedy ozval aj na klube proti lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi. Do očí mu vraj nikdy nič nepovedal. Poslanec to zdôvodnil po svojom.

Pochlebovač a zradca?

„Začala by som tým, že som pána Krošláka odporučila k nám do strany, ako tenista bude tímový hráč, myslela som si. Nečakala som, že takýmto štýlom pôjde proti nám. Na žiadnom klube nevystúpil zoči-voči proti Igorovi Matovičovi. Igor ty si super, výborné, takéto slova padali. Jedno negatívne slovo nevypustil. Na kluboch bol neustále pozitívny a milý. Zrazu píše statusy a v rozhovoroch mudruje. Čo je to za štýl?” zamýšľa sa Tabák nad charakterom svojho kolegu.

Krošlák: Vyostrilo sa to u mňa!

Sám Ján Krošlák vraj (46) neprišiel so žiadnym konštruktívnym riešením: „Vyhlasuje, že polovica klubu je proti Matovičovi, nech ich menuje,” vyzýva kolegu. Krošláka sme s jej požiadavkou kontaktovali. Na otázku kto je tá polovica ostal na moment mlčať. Nakoniec sa rozrozprával: „Je rozdiel hovoriť na klube a rozdiel hovoriť na chodbe. Proste to je národná rada. Bavíme sa medzi sebou na chodbe. Na klube som veľakrát s niečim nesúhlasil, ale mal som sa ozvať. Bol som kritický, ale nebolo to, že by som za každú cenu vyskakoval. Potom sa to vo mne vyostrilo a išiel som do toho,” vyjadril sa pre eReport.

Poslanec Ján Krošlák – Foto: tasr

Nevedel sa s ním spojiť

Bývalý tenista teraz svoj kritický postoj vyjadruje cez statusy a médiá. Dôvod? Podľa jeho slov bolo ťažké sa s Matovičom spojiť. Preto si vybral túto cestu: „Na klube sme riešili veľa vecí, ale vo všeobecnosti sa bolo ťažké dostať k premiérovi s akoukoľvek kritikou. Napíšete jednu správu druhú, tretiu a potom sa na to vykašlete. Idete si svojou cestou. Bol som kritický, ale nebolo to, že by som za každú cenu vyskakoval. Potom sa to vo mne zlomilo,” zdôvodnil svoje počínanie.

„Kritická je minimálne polovica, uvedomujú si to, do akej situácie nás dostal a minimálne polovica sa nestotožňuje s jeho tlačovkami či vystúpeniami. Tí poslanci pribúdajú. Na kameru či otvorene v médiách to nepovedia. Pozrite sa však na statusy Šudíka či Stančíka,” ohradil sa.

„Pretiekol pohár, vypustil som džina. Rok som čakal, že sa niečo zmení. Nebolo to lepšie, tak som začal. Teraz sa udiala zmena a povedal som, že som spokojný. Kritizoval som len expremiéra,” hovorí spokojný Krošlák.

Mal by byť suspendovaný

Romana Tabák tiež vidí Matovičove chyby, ale takéto správanie je podľa nej bez chrbtovej kosti: „Neprišiel so žiadnym riešením, len podkopáva nohy. Mám tiež svoj názor na Matoviča a môžem každý deň do médii hovoriť, ale čo to prinesie? Ako keby mu chýbala medializácia a niečim potreboval zaujať. Keby sa aspoň raz ozval na klube, nič by som nepovedala. Už to presahuje všetky medze. Po tých prvých výstupoch som bola za to, aby bol suspendovaný ako Čepček. OĽANO by ho malo jednoznačne riešiť. Mali sme klub, tam som vystúpila síce online lebo mám ročné dieťa a povedala som, čo si myslím. Bol ticho,“ bojovne priznala Tabák.

Tajná spojka

Poslankyňa sa dnes hanbí, že ho do strany odporučila. Krošlák to popiera: „Nie je to pravda. Mal som iný kontakt. Pani Tabák ma len spomenula na jednom stretnutie, ale ja som išiel svojou druhou linkou,” viac nekonkretizoval. „Nemá na tom žiadnu zásluhu, že som v OĽANO. Poznali sme sa veľmi povrchne,” vyhlásil.

I keď jeho správanie napovedá zajačie úmysli a prestup do iného klubu, Krošlák to jednoznačne popiera: „Nechystám sa vystúpiť. Keď ma vylúčia, vylúčia. Zmeny sú mi teraz sympatické, nebol som stotožnený iba s jedným človekom. Za tým si stojím. Kritizoval som expremiéra. Nebudem preháňať, ale asi sto poslancov z iných klubov malo ten istý názor. Bola veľká pravdepodobnosť, že musí odísť,” uzavrel.

Foto: tasr instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VOJNA U MATOVIČA! Extenisti Tabák a Krošlák si idú po krku!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti