eReport.sk
Richard Sulík a Mária Kolíková Foto: tasr

SaS sa dušuje: Nechceli sme rozbíjať Za ľudí, ale bolo by od nás amatérske, keby…


Po včerajšku je jasné, že koaličnej strane SaS poriadne narástlo sebavedomie. Vďaka tomu, že sa k nim pridali odídenci zo Za ľudí, im zo dňa na deň narástol poslanecký klub a stali sa tak druhou najsilnejšou stranou v parlamente. Napriek tomu sa bránia, že Za ľudí rozbíjať nechceli.

„V žiadnom prípade sme nevstupovali do ich vnútrostraníckych záležitostí, ani sme ich nepodnecovali. Nič takéto naozaj nebolo,“ dušuje sa v podcaste SaS šéfka liberálneho poslaneckého klubu Anna Zemanová. „Bolo by nám cudzie sa starať do politiky inej strany. Rozbíjať ich, alebo rozbíjať ich poslanecký klub,“ tvrdí. Napriek tomu, keď SaS zacítila, že už je to u Remišovcov neudržateľné, rozhodli sa konať.

V stredu ráno oznámila skupina poslancov okolo Kolíkovej, že vstupujú do klubu SaS. – Foto: tasr

„V čase, kedy už boli poslanci a Mária Kolíková vyzývaní, že majú opustiť stranu Za ľudí a mali pozastavené členstvo, tak tá situácia gradovala. Bolo by politicky amatérske, keby sme neuvažovali, že čo bude. Matematika je každému jasná. Keď odíde šesť poslancov alebo aj päť poslancov, ten poslanecký klub v parlamente zaniká,“ dodala. V kuloároch sa už pritom dlhodobo šepkalo, že šéf SaS láme Máriu Kolíkovú, aby prešla k nim. Nakoniec sa mu želanie splnilo a v stredu ráno oznámili poslanci okolo Kolíkovej, že vstupujú do poslaneckého klubu SaS. Samotná ministerka sa zase stala členkou ministerského klubu SaS.

Zemanová zo SaS tvrdí, že Za ľudí nechceli rozbíjať. Keď už ale vedeli, že je zle, rozhodli sa konať. Matematika vraj nepustí. – Foto: tasr

Hoci odídenci zo Za ľudí založili platformu Za spravodlivé Slovensko, poslanecký klub liberálov sa nebude deliť na dve skupiny. „V poslaneckom klube nebude žiadna platforma. Budú síce poslanci, ktorí sú alebo boli súčasťou tej platformy v strane Za ľudí, ale v klube nebudeme mať dve skupiny,“ zdôraznila Zemanová. Saskári sú spokojní aj s rokovaniami odídencov, ktoré sa v minulosti udiali. „Neboli to dohadzovačky, že kde kto bude, ale rokovali sme o tom, ako budú môcť komunikovať svoje odborné témy,“ tvrdí šéfka poslaneckého klubu SaS.

Čítajte viac:

  1. Zľava Veronika Remišová a Mária Kolíková.
  2. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  3. Mária Kolíková a Eduard Heger.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS sa dušuje: Nechceli sme rozbíjať Za ľudí, ale bolo by od nás amatérske, keby…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne