eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

PRIESKUM Ako dôverujú ľudia členom vlády? Pred Hegerom sú dvaja ministri OĽANO a dvaja zo SaS!

Dôvera občanov v porovnaní s májovým meraním najviac poklesla ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS), ministrovi práce Milanovi Krajniakovi (Sme rodina), šéfke rezortu informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) a Márii Kolíkovej (klub SaS), ktorá šéfuje spravodlivosti. Naopak, najviac si polepšil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) a šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS). Vyplynulo to z prieskumu agentúry Focus, ktorý bol realizovaný v závere októbra tohto roka (20. 10. až 27.10.) na vzorke 1009 respondentov.

Ministri Vladimír Lengvarský (zdravotníctvo, nom. OĽANO), Ivan Korčok (diplomacia, nom. SaS) a Ján Budaj (envirorezort, OĽANO) tvoria podľa prieskumu prvú trojku. Sú teda tromi najdôveryhodnejšími členmi vlády. Nasleduje ich minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a až piatym najdôveryhodnejším je premiér Eduard Heger (OĽANO).

Sulík sa prepadol zo všetkých najviac

Hneď za predsedom vlády sa umiestnil minister Richard Sulík (hospodárstvo, SaS), ktorý však zaznamenal zo všetkých členov kabinetu najväčší pokles dôvery oproti májovému prieskumu – a to až o 8,3 percenta!

Za ním je Jaroslav Naď (obrana, OĽANO) a Andrej Doležal (doprava, nom. Sme rodina).

Pripájame grafiku s percentuálnymi údajmi TV Markíza, ktorá v nedeľu prieskum zverejnila.

Grafika s osmičkou najdôveryhodnejších členov vlády kabinetu premiéra Eduarda Hegera. – Foto: markiza.sk

Nasleduje minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý skončil v prieskume so ziskom 23,4-percentnej dôvery a 72-percentnej nedôvery. Krajniakovi dôvera v porovnaním s májovým prieskumom Focusu klesla až o 5,6 percenta.

Kolíkovej klesla dôvera o vyše štyri percentá

Ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) dôveruje 20,9 percenta a nedôveruje 72,6 percenta respondentov. Ministerke kultúry Natálii Milanovej (OĽANO) dôveruje 20,6 percenta a nedôveruje 58,2 percenta ľudí. Ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej dôveruje 20,1 percenta a nedôveruje 75,1 percenta respondentov. Kolíková sa takisto v porovnaním s ostatným prieskumom výrazne prepadla. Dôvera jej klesla o o 4,2 percenta.

Na chvoste je Matovič, Remišová padla ako Krajniak

Na posledných miestach v rebríčku je minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) so ziskom dôvery 17,5 percenta a nedôvery 53,1 percenta, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) s dôverou 15,3 percenta a nedôverou 81,5 percenta. Remišová zároveň v porovnaní s májovým prieskumom zaznamenala rovnako výrazný prepad v dôveryhodnosti ako Krajniak, teda padla o 5,6 percenta.

Vicepremiérovi pre legislatívu Štefanovi Holému (Sme rodina) vyjadrilo dôveru 12,9 percenta a nedôveru 57,8 percenta respondentov. Matovič skončil na poslednom mieste s dôverou 11,3 percenta a nedôverou 87,2 percenta.

Pripojené grafiky znázorňujú posuny v dôveryhodnosti v porovnaní s májovým prieskumom.

Zdroj: markiza.sk

Zdroj: markiza.sk

Zdroj: eReport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Ako dôverujú ľudia členom vlády? Pred Hegerom sú dvaja ministri OĽANO a dvaja zo SaS!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti