eReport.sk
Cítia šancu?
Na kombosnímke: Andrej Danko, László Sólymos, Michal Šimečka a Milan Majerský, foto:tasr

Cítia šancu? SNS, KDH, PS a Aliancia reagujú na zrejme prichádzajúce predčasné voľby!


Cítia šancu? Vláda dospela k tomu, čo sa už pred časom ukázalo ako nevyhnutné. V reakcii na utorkové vyhlásenia koalície a SaS o smerovaní k predčasným voľbám to konštatujú mimoparlamentné strany, ktoré sa zhodujú v preferencii termínu volieb v prvej polovici roka.

Šimečka hovorí o „zmarení nádeje“

„Súčasná vláda svojimi hádkami a amaterizmom zmarila nádej miliónov ľudí, ktorí pred tromi rokmi volili zmenu,“ komentoval utorkové i predchádzajúce dianie líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. V súvislosti s dátumom konania predčasných volieb si myslí, že voľby v prvej polovici roka by boli lepším riešením ako septembrový termín. Vidí v tom nielen možnosť skrátiť agóniu súčasného vládnutia, ale aj prostriedok zabrániť rastu extrémistických síl.

Cítia šancu?

Za čo najskorší termín je aj Aliancia. Slovensko síce hľadaním nereálnej novej parlamentnej väčšiny stratilo drahocenný čas, teraz je však dôležité, aby si predsedovia parlamentných strán uvedomili, že predčasným voľbám neuniknú a vypísali ich v čo najbližšom termíne,“ uviedla Aliancia. Na poslancov koalície apeluje, aby krajinu doviedli k predčasným voľbám dôstojným spôsobom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
  2. Iné referendum už bude demokratické
  3. Heger hodnotí
  4. Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje
  5. Boris Kollár (Sme rodina).
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová
  7. Matovič kritizuje Sulíka
  8. Vízia hospodárskej politiky

KDH chce ponúknuť kvalitné riešenia

Mimoparlamentné KDH deklaruje v súvislosti so smerovaním k predčasným voľbám pripravenosť ponúknuť kvalitné riešenia. Rovnako byť upokojujúcim a hodnotovým prvkom slovenskej politiky. Cítia šancu?

SNS vyhlásenia privítala

SNS privítala vyhlásenia o príprave na predčasné voľby. „Priznaním sa k diskusii o termíne predčasných volieb. Vláda odkázala voličom, že nezvládla svoje funkcie,“ mienia národniari, ktorí takisto vyzývajú na júnový termín volieb.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cítia šancu? SNS, KDH, PS a Aliancia reagujú na zrejme prichádzajúce predčasné voľby!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: