eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina).
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: nrsr

Predčasné voľby budú, avšak kedy? Kollár: Preferujeme termín v júni!


Predčasné voľby budú, avšak kedy? Hnutie Sme rodina je ochotné podporiť septembrový termín predčasných volieb, naďalej však preferuje voľby v júni. V utorok to vyhlásil predseda hnutia a Národnej rady SR Boris Kollár s tým, že je potrebné nájsť kompromis.

Predčasné voľby budú

Sme rodina podporuje júnové voľby, aby sme vyviedli krajinu von a konečne mohla prísť vláda, ktorá bude mať plné kompetencie a bude mať dôveru občanov. Ale sme ochotní pristúpiť na kompromis, že by to mohol byť september, ak sa väčšinoví partneri dohodnú,“ povedal Kollár. Je podľa neho potrebné nájsť také riešenie, kde bude „každý aspoň trochu spokojný“.

Kollár preferuje jún

Predseda Sme rodina zároveň konzultuje s lídrami všetkých parlamentných politických strán o prijatí ústavného zákona a skrátení volebného obdobia. Lídrov zároveň požiadal, aby rokovania viedli dôstojne, nevybíjali si na tom politický kapitál a nerobili z toho cirkus.

Dovládnu v súčasnej forme?

Ak sa štyri bývalé koaličné strany dohodnú na skrátení volebného obdobia a urobia spoločné vyhlásenie, tak by mohli podľa Kollára dovládnuť do predčasných volieb v súčasnej forme. „V prípade, že neprijmeme ústavný zákon, všetko padá a opozícia môže zabudnúť na predčasné voľby,“ poznamenal šéf Sme rodina s tým, že prezidentka Zuzana Čaputová tak vymenuje úradnícku vládu. Tá však podľa neho nebude mať podporu parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
  2. Iné referendum už bude demokratické
  3. Heger hodnotí
  4. Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje všetky snahy o vznik novej väčšiny 76 poslancov dnešným dňom za uzavreté. Chce diskutovať o predčasných voľbách, ako najreálnejší vidí jesenný termín. V stredu (18. 1.) chce o termíne volieb rokovať so zástupcami OĽANO, Za ľudí, Sme rodina aj SaS.

SaS odmietla Hegerovu „76ku“

Opozičná SaS v utorok odmietla diskusiu o novej väčšine 76 poslancov. Jej hľadanie považuje za stratu času. Ako kompromisné riešenie považuje septembrový termín predčasných volieb. SaS argumentovala, že s Hegerom nemá o čom rokovať, keďže novú väčšinu nie sú ochotní podporiť ani všetci poslanci OĽANO a ani Sme rodina. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová reagovala, že úsilie Hegera o dohodu stroskotalo na strane Sulíka. Jej strana predčasné voľby odmieta podporiť.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predčasné voľby budú, avšak kedy? Kollár: Preferujeme termín v júni!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: