eReport.sk
Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Eduard Heger. Foto: tasr

Sulík odmietol Hegerovu „76“ a chce voľby! Dočasný premiér nechce Ficov demokratický návrat


Heger to nevzdáva. Premiér SR Eduard Heger sa prostredníctvom sociálnej siete prihovoril poslancom SaS. Témou nebolo riešenie komplikovanej spoločenskej a ekonomickej situácie, ale Hegerova snaha získať novú 76ku v parlamente a obnoviť tak svoju vlastnú moc. Sulíkove názorové obraty už nie sú ničím výnimočným, čo preukázal aj tentokrát. Podľa Hegera najprv jeho prítomnosť medzi poslancami SaS najprv sám schválil. V utorok sa naopak opäť vyjadril, že chce predčasné voľby.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke vpravo zosnulý generál Milan Lučanský.
  2. Termín volieb musí byť júnový! Podpredseda SMERu-SD Richard Takáč.
  3. Siahnu si aj na svoje platy?

„Predsedu SaS Richarda Sulíka som včera požiadal o možnosť vystúpiť na vašom klube a uchádzať sa o podporu novej 76-ky. Súhlasil, no dnes ma požiadal, aby som nechodil. Keďže nemám možnosť prihovoriť sa vám osobne, urobím tak verejne. Otvorene však hovorím, že ma to mrzí. Niektorí z vás mi totiž avizovali, že sa podpore novej 76-ky nebránia,“ uviedol Heger na sociálnej sieti.

Náročné časy

„Faktom je, že žijeme extrémne náročné časy, no ja som presvedčený, že práve preto to teraz nemôžeme vzdať. Koncom roka sme spoločne schválili rozpočet pomoci ľuďom. Ťažká práca sa týmto ale neskončila. Peniaze je potrebné dostať k ľuďom. Nie vybraným, ako tomu bývalo zvykom. Pomoc potrebujú všetci. Ďalej je tu plán obnovy. Z reformnej fázy prechádzame do fázy investičnej. Začal sa proces výstavby dvoch nových nemocníc, významné investície idú aj do rekonštrukcie tých existujúcich, investujeme do školstva, vedy a inovácií, do železníc či cyklotrás,“ vysvetľuje Heger svoju nevôľu opustiť premiérsku stoličku.

„Lebo Fico“

„Ja osobne si neviem a ani nechcem predstaviť, že dnes by o týchto investíciach mala rozhodovať družina okolo Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Tá družina, o ktorej dnes desiatky ľudí vypovedajú ako kradli. Chcem veriť, že tohto scenára si bol vedomý aj Richard Sulík, preto za mnou hneď deň po vyslovení nedôvery prišiel s ponukou novej 76-ky,“ pokračuje dočasný premiér.

Sulík chce predčasné voľby

Šéf liberálov nielenže odmietol Hegerovi vstup na klub SaS, zjavne nezabralo ani jeho „vyplakávanie“ na sociálnej sieti. Dnes oznámil, že chce predčasné voľby.

„Diskusiu o novej väčšine odmietame. Toto je jasný postoj poslaneckého klubu SaS. Boli sme pripravení rokovať, avšak doteraz nevieme, kto je skutočným lídrom OĽANO. Navyše, stále hrozí, že Eduard Heger odíde z OĽANO a nebude mať nielen silu, ale s inou stranou ani legitimitu skladať novú vládu,“ uviedol v stanovisku strany.

Obracia sa nesprávnym smerom

„Je to práve Sme rodina s Borisom Kollárom, ktorí odmietajú podporiť novú 76-ku. V takejto absurdnej situácii sa preto Eduard Heger v prvom rade musí obrátiť na Igora Matoviča a vlastných partnerov, ktorí mu podkopávajú nohy,“ dodal Sulík. Sme rodina chce najprv dohodu na predčasných voľbách, až potom sa chce rozprávať o podpore 76-ky.

Celý status odvolaného premiéra si môžete pozrieť v galérii:

Zdroj: FB E.Heger, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík odmietol Hegerovu „76“ a chce voľby! Dočasný premiér nechce Ficov demokratický návrat

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: