eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová hovorí jasne: Očakávam rozhodnutia parlamentu smerujúce k predčasným voľbám!


Čaputová hovorí jasne. Ak Národná rada SR do konca januára neprijme rozhodnutia smerujúce k predčasným parlamentným voľbám, prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená postupovať podľa svojich ústavných kompetencií. Hlava štátu to oznámila v reakcii na utorkové ukončenie diskusií o možnom vzniku parlamentnej väčšiny 76 poslancov.

Čaputová hovorí jasne

„Po dnešku je zrejmé, že snaha Eduarda Hegera o novú väčšinu v parlamente definitívne nenašla podporu. Všetko úsilie by teda malo smerovať k jedinému rozumnému riešeniu v tejto situácii,“ dodala prezidentka.

Očakáva kroky parlamentu

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje všetky snahy o vznik novej väčšiny 76 poslancov dnešným dňom za uzavreté, šéf exekutívy to vyhlásil v súvislosti s definitívnym odmietnutím takejto diskusie zo strany SaS. Premiér chce diskutovať o predčasných voľbách, ako najreálnejší vidí jesenný termín.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je korupcia ako korupcia
  2. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
  3. Iné referendum už bude demokratické
  4. Heger hodnotí
  5. Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje
  6. Boris Kollár (Sme rodina).

Heger si pozve predstaviteľov koalície

V stredu (18. 1.) chce o termíne volieb rokovať so zástupcami OĽANO, Za ľudí, Sme rodina aj SaS. Hnutie Sme rodina podporí aj septembrový termín predčasných volieb, naďalej však preferuje voľby v júni. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová reagovala, že jej strana predčasné voľby odmieta podporiť.

SaS odmietla Hegerovu „76ku“

Opozičná SaS v utorok odmietla diskusiu o novej väčšine 76 poslancov. Jej hľadanie považuje za stratu času. Ako kompromisné riešenie považuje septembrový termín predčasných volieb. SaS argumentovala, že s Hegerom nemá o čom rokovať, keďže novú väčšinu nie sú ochotní podporiť ani všetci poslanci OĽANO a ani Sme rodina.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová hovorí jasne: Očakávam rozhodnutia parlamentu smerujúce k predčasným voľbám!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: