eReport.sk
Vízia hospodárskej politiky
Peter Kremský (OĽANO). Foto: tasr

Kremský hovorí o novej premiérke! Šokuje konšpiráciou, alebo to myslí vážne?


Kremský hovorí o novej premiérke! Šéf Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti a parlamentný poslanec OĽANO Peter Kremský mnohých asi šokoval. Informácia, ktorú v utorok uviedol pre spravodajskú televíziu TA3, zrejme mnohým vyrazila dych. To, čo zverejnil, znie tak neuveriteľne, až sa žiada uvažovať nad tým, či vládny politik náhodou reálne nekonšpiruje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Iné referendum už bude demokratické
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Nie je korupcia ako korupcia

Peter Kremský tvrdí, že strana SaS svoje kroky koordinuje s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Ako ďalej uviedol, rovnako liberáli postupovali aj pri odvolávaní vlády Eduarda Hegera (OĽANO). Podľa Kremského je dokonca známe aj meno budúcej premiérky. A tou má byť exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

Kolíková vraj „len čaká na to, že sa tak stane“

„V minulosti sa hovorilo o pani Kolíkovej. Myslím si, že ona len čaká na to, že sa tak stane. Že bude chcieť byť premiérkou,“ uviedol na kameru Kremský.

Bývalá ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. – Foto: tasr

Pre TA3 takto reagoval po tom, ako Heger oznámil, že žiadnu novú vládnu 76-ku sa mu získať nepodarí. A „rozbehne“ rokovania o termíne predčasných volieb.

„Cuknutie pána Sulíka a sasky

Heger pritom vyčítal Sulíkovi, že mu odmietol dať podpisy pod iniciatívu vytvoriť novú koaličnú väčšinu. Kremský vo svojom vyhlásení o údajne novej premiérke Kolíkovej spomenul aj túto skutočnosť. „Predpokladám, že aj toto cuknutie pána Sulíka a sasky s tým súviselo. Že vlastne sa v tom koordinujú s pani prezidentkou. Tak, ako to bolo pri odvolávaní vlády,“ dodal poslanec hnutia Igora Matoviča.

Čaputová hovorí o „jedinom rozumnom riešení“

„Po dnešku je zrejmé, že snaha Eduarda Hegera o novú väčšinu v parlamente definitívne nenašla podporu. Všetko úsilie by teda malo smerovať k jedinému rozumnému riešeniu v tejto situácii,“ reagovala na aktuálnu politickú situáciu v utorok Čaputová s tým, že je pripravená postupovať podľa svojich ústavných kompetencií. 

VIDEO Zuzana Čaputová trvá na predčasných voľbách

Zdroj: fb/zcaputova

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremský hovorí o novej premiérke! Šokuje konšpiráciou, alebo to myslí vážne?

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne