eReport.sk
Vláda progresívcov?
Boris Kollár. Archívne foto: tasr

VIDEO Politológ Michelko: Ak Kollár zahlasuje za Ficove vydanie, sadne čurillovcom na lopatu


Politológ Roman Michelko si myslí, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v súčasnosti rieši vážnu dilemu, či naďalej spolupracovať s vládnou koalíciou a zahlasovať za vydanie opozičného lídra Roberta Fica do väzby, alebo či sa vzoprieť a riskovať možné následky.

Iste, niektorí z nich si myslia, že keď im takáto šialená vec prešla, tragédia generála Lučanského bola zametená pod koberec a im sa im nič nestalo, tak už im potom prejde všetko.

Roman Michelko.

„Boris Kollár bude riešiť dilemu, či mu to stojí za to spolupracovať s koalíciou a sadne tak čurillovcom na lopatu. Aby bolo jasné, parlament rozhoduje o vydaní poslanca preto, aby sa zabezpečila nestrannosť, aby prípadné väzobné stíhanie bolo odôvodnené, aby to nebola naplnená snaha o politický revanš. No letmý pohľad do spisu jasne ukazuje, že presne o to pri väzobnom stíhaní Roberta Fica ide. Nestíhajú ho pre žiadnu korupciu, žiadne milióny či miliardy uliate niekde na Belize. Chcú ho stíhať za vyzradenie daňového tajomstva. V poriadku, je to prečin, teoreticky a len za istých okolností aj trestný čin, ale stíhať ho väzobne je absolútny nonsens,“ píše Michelko na sociálnej sieti, spochybňujúc argumentáciu, ktorá sa často objavuje v médiách.

Upozorňuje na riziko scenára „Lučanský“

Michelko pripomína, že ako vo väzbe dopadol bývalý policajný prezident Milan Lučanský. Bol by Fico v prípade umiestnenia do kolúznej väzby v nebezpečí? „No a potom, čo táto garnitúra urobila s generálom Milanom Lučanským, je to už absolútna nehoráznosť. Iste, niektorí z nich si myslia, že keď im takáto šialená vec prešla, tragédia generála Lučanského bola zametená pod koberec a im sa im nič nestalo, tak už im potom prejde všetko.“

Za plyn vraj skôr či neskôr budeme platiť v rubľoch

V spoločnosti rezonuje taktiež téma dodávok ruského plynu na Slovensko a možného odstrihnutia sa od nich. Politológ však upozorňuje, že dohoda s Ruskom by v tejto situácii mohla byť múdrejšou stratégiou. „Budeme platiť za plyn v rubľoch? Ak by to bolo na Richardovi Sulíkovi, tak určite, uvidíme však, čo urobia ideologické úderky. Už šesť spoločností v Európskej únii si otvorilo rubľový účet v Gazprombank. Maďarsko sa k tomu aj hrdo hlási. Ak chce Európska únia predísť tomu, aby Európania neplatili za plyn rubľami, musí do mesiaca nájsť iné riešenie. A to bude asi veľký problém. Ak by situácia nebola taká vážna, tak by sme sa na nej mohli aj pobaviť. Europoslanec Martin Hojsík nás totiž pobavil tým, že plyn jednoducho nahradíme geotermálnou energiou. Nech to povie v Dusle či v Slovnafte. Ale čo sme si zvolili, to máme,“ vyjadril sa Michelko aj vo videu.

Zdroj: youtube.com/roman michelko

Zdroj: fb/roman.michelko.52

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jana Bittó Cigániková
  2. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  3. Robert Fico,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Politológ Michelko: Ak Kollár zahlasuje za Ficove vydanie, sadne čurillovcom na lopatu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne