eReport.sk
ropa, pohonné hmoty, čerpacia stanica, tankovanie
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Ceny ropy v stredu vzrástli o viac ako 2 %

Ceny ropy v stredu vzrástli o viac ako 2 %. Komodita tak zmazala časť z predchádzajúcich strát pred rokovaniami najväčších svetových producentov o tom, ako reagovať na variant omikron nového koronavírusu a jeho vplyv na dopyt po palivách.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v januári sa v stredu o 7.04 h SEČ predával po 67,89 USD (59,75 eura). To bolo o 1,71 USD alebo 2,6 % viac ako v prechádzajúci deň na konci obchodovania. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent sa zvýšila o 1,90 USD alebo 2,7 % na 71,13 USD za barel.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) sa stretne v stredu po 15.00 h SEČ a vo štvrtok (2. 12.) bude rokovať aj so spojencami z aliancie OPEC+ vrátane Ruska a o ďalšej ťažobnej politike. Niektorí analytici predpovedajú, že OPEC+ pozastaví plány na zvýšenie dodávok o 400.000 barelov denne v januári vzhľadom na cestovné obmedzenia na zastavenie variantu omikron a ich negatívny vplyv na dopyt po palivách. Ale niekoľko ministrov z OPEC+ uviedlo, že nie je potrebné “meniť kurz”.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy v stredu vzrástli o viac ako 2 %

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti