eReport.sk
Budeme riadiť globálne zmeny
Rský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching počas stretnutia v Kremli. Foto: tasr/afp

VIDEO Si Ťin-pchingové slová pri rozlúčke s Putinom: Keď budeme spolu, budeme riadiť globálne zmeny!

Budeme riadiť globálne zmeny! Mierová dohoda medzi Saudskou Arábiou a Iránom nemusí byť ani zďaleka jedinou komplikáciou, na ktorú USA v najbližšom období natrafia. Vojna na Ukrajine zradikalizovala postoje všetkých svetových veľmocí a zdá sa, že Čína rozbieha svoju vlastnú hru. Po sprostredkovaní mierových rokovaní dvoch moslimských krajín a ponúknutí mierového plánu pre rusko-ukrajinskú vojnu sa čínsky prezident Si Ťin-pching na návšteve ruského prezidenta Vladimíra Putina vyjadril veľmi tajomne. Pre niekoho možno správne, pre niekoho možno desivo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Morawiecki poriadne prestrelil
  2. Káčer hovorí o podstate EÚ
  3. Zľava prezident USA Joe Biden a saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán počas privítania po príchode do saudskoarabskej Džiddy 15. júla 2022.
  4. Putin popiera špekulácie Západu
  5. Nadchádzajúce stretnutie taiwanskej prezidentky Cchaj Jing-wen s predsedom Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Kevinom McCarthym v USA ešte viac "poškodí" vzťahy medzi Pekingom a Washingtonom.
  6. Nastal čas na mier?

Budeme riadiť globálne zmeny

Čínsky líder totižto upozornil svojho ruského kolegu, že „teraz sú tu zmeny, ktoré sa nediali 100 rokov.“ Za týmto vyjadreným faktom nasledovala veta, z ktorej je cítiť, že Čína možno v najbližších rokoch upustí od svojej relatívne izolacionistickej politiky. „Keď budeme spolu, budeme tieto zmeny riadiť,“ povedal Si Ťin-pching pri rozlúčke po jeho návšteve v Moskve.

Má sa Západ obávať?

Putin sa vyjadril, že s jeho slovami súhlasí. Čínsky líder ho následne pri odchode nazval „priateľom“. Sú to síce v súčasnosti len vety, no o zmenách celosvetového usporiadania môžu vypovedať viac, ako sa možno zdá. Môžeme si byť istí, že Západ a USA by mali mať oči na stopkách. A Slovensko tiež.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Si Ťin-pchingové slová pri rozlúčke s Putinom: Keď budeme spolu, budeme riadiť globálne zmeny!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti