eReport.sk
Nastal čas na mier?
Kombosnímka ruského prezidenta Vladimira Putina (vľavo) a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskeho. Foto: tasr/ap

Nastal čas na mier? Krajiny tlačia na Ukrajinu s Ruskom: Začnite rokovať!

Nastal čas na mier? Bulharská viceprezidentka Iliana Jotová v nedeľu vyzvala na zahájenie rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou po tom, ako Moskva v sobotu oznámila plány na rozmiestnenie taktických jadrových zbraní v Bielorusku.

Nastal čas na mier?

Situácia začína byť „čoraz nebezpečnejšia a desivejšia“, povedala Jotová. Dodala, že práve z tohto dôvodu spoločne s bulharským prezidentom Rumenom Radevom naďalej vyzývajú na zahájenie rokovaní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha sa pustil do Západu
  2. Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
  3. Neefektívne a zbytočné sankcie?
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov

Nie sú to prázdne slová. Je to želanie Bulharska, pretože viac zbrojenia vo všetkých krajinách vedie k nepredvídateľným rozhodnutiam a teraz existuje skutočná hrozba,“ dodala viceprezidentka.

Bulharsko vyzvalo Moskvu i Kyjev

Jej výzva prišla po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin v sobotu oznámil, že sa Moskva s Minskom dohodla na rozmiestnení taktických jadrových zbraní v Bielorusku. „Dúfam, že napokon zvíťazí rozum, a že v tomto prípade ide viac o vyhrážky, ako o skutočné činy,“ uviedla Jotová.

Balík vojenskej pomoci a dohoda Putina s Lukašenkom

Bulharský parlament schválil prvý balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu. Tá sa už vyše roka čelí ruskej invázii, až na konci roku 2022. Radev toto rozhodnutie opakovane kritizoval, pripomína DPA.

Experti reagujú na rusko-bieloruskú dohodu! Medzinárodná kampaň za zákaz jadrových zbraní (ICAN) v spojitosti s plánom Ruska na umiestnenie jadrových zbraní v Bielorusku upozornila na nebezpečnú eskaláciu. Experti to označili za mimoriadny krok či pokus o zastrašenie Severoatlantickej aliancie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nastal čas na mier? Krajiny tlačia na Ukrajinu s Ruskom: Začnite rokovať!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti