tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský minister obrany Sergej Šojgu (vpravo) a náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov Foto: tasr

Šojgu o návrhu na zákaz udeľovania víz Rusom: Ide o nacistickú politiku EÚ!

 Ruský minister obrany Sergej Šojgu v sobotu kritizoval návrh týkajúci sa zavedenia plošného zákazu vydávania turistických víz do Európskej únie pre turistov z Ruska, ktorý prirovnal k „nacistickej politike“.

Šojgu v sobotnom príhovore na prvom medzinárodnom antifašistickom kongrese neďaleko Moskvy vyhlásil, že takéto plány, ktoré presadzujú viaceré krajiny EÚ, sú „jasným prejavom nacistickej politiky vysokopostavených európskych predstaviteľov presadzujúcich rusofóbnu myšlienku zablokovania vstupu do krajín EÚ pre všetkých ruských občanov“.

Obmedzovanie či rušenie víz

V rámci reakcie na ruskú inváziu na Ukrajinu zaviedli Estónsko, Lotyšsko, Litva aj Česká republika jednostranne pravidlá, ktoré obmedzujú alebo rušia udeľovanie víz Rusom, pripomína DPA. Od septembra plánuje výrazne znížiť počet udelených víz pre občanov Ruskej federácie aj Fínsko a podobné kroky zvažuje aj Poľsko. Na plošný zákaz udeľovania víz pre ruských občanov do krajín EÚ vyzýva Dánsko. Nemecko, naopak, tvrdí, že bežní ruskí turisti by nemali doplácať na vojenskú ofenzívu Kremľa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Gazprom
  2. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  3. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  4. víno, poháre, vinica, vinobranie
  5. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
  6. Poľský prezident Andrzej Duda
  7. Hala Hartwall Arena 3. mája 2013 v Helsinkách.
  8. Fínska premiérka Sanna Marinová

Na schválenie zákazu vstupu do krajín EÚ pre Rusov apeloval aj ukrajinský prezident Zelenskyj

Šéf ruského rezortu obrany vo svojom sobotnom prejave znova obhajoval vojenskú agresiu voči Ukrajine. Narážajúc na začiatok bojov medzi ukrajinskou armádou a proruskými separatistami z roku 2014 ďalej povedal, že v Doneckej a Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny, kde žije vo veľkej miere rusky hovoriace obyvateľstvo, „kyjevský režim osem rokov pácha hrozné zločiny voči občanom“. Severoatlantická aliancia navyše podľa jeho slov „začala vojensky otvárať územie Ukrajiny“. „Všetko toto prinieslo neprijateľné hrozby pre bezpečnosť Ruska,“ poznamenal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šojgu o návrhu na zákaz udeľovania víz Rusom: Ide o nacistickú politiku EÚ!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku