eReport.sk
Zaseknutý v roku 2020?
Ján Budaj. Foto: tasr

Budaj ponúka expertov Ukrajine: Pomocť majú pri obnove životného prostredia

Rusko sa s veľkou pravdepodobnosťou dopúšťa na Ukrajine vojnových zločinov aj v oblasti životného prostredia, uviedol minister životného prostredia SR Ján Budaj v stredu na stretnutí šéfov envirorezortov členských krajín Európskej únie v Prahe. Ukrajine ponúkol slovenských expertov v oblasti posudzovania vplyvov na prírodu. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie ministerstva životného prostredia SRBudaj ponúka expertov

Budaj ponúka expertov

„Ukrajinská vláda má zdokumentovaných 257 konkrétnych envirozločinov, pričom boli ničené aj národné parky, jazerá boli zamínované a vyše troch miliónov hektárov lesa zhorelo,“ napísal na sociálnej sieti Facebook Budaj o tom, čo im na rokovaní hovoril ukrajinský minister ochrany životného prostredia a prírodných zdrojov Ruslan Strilec. Podľa neho 1,4 milióna obyvateľov Ukrajiny nemá prístup k pitnej vode.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Sulík
  2. Budaj zvolal okrúhly stôl
  3. Obeť, či páchateľ?

„Pevne verím, že tieto zločiny nezostanú bez spravodlivého súdu a nám sa podarí spoločným úsilím a odhodlaním prispieť k obnove a zaisteniu zelenej a mierovej budúcnosti pre Ukrajinu,“ dodal Budaj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj ponúka expertov Ukrajine: Pomocť majú pri obnove životného prostredia

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti