eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson Foto: tasr

Británia: Johnsonova šesťtýždňová dcéra mala vážny priebeh covidu

Dcéru britského premiéra Borisa Johnsona Romy, ktorá sa narodila vlani v decembri, sa nakazila novým koronavírusom. Jej zdravotný stav sa však už zlepšuje. Informovali o tom v stredu večer britské médiá vrátane denníka Daily Mail.

Úrad premiéra na Downing Street minulý týždeň informoval, že Johnson zrušil svoju plánovanú návštevu grófstva Lancashire z dôvodu pozitívneho testu na koronavírus u jedného zo svojich rodinných príslušníkov. Nespresnila však, o koho konkrétne ide.

Hovorca šéfa britskej vlády vtedy uviedol, že Johnson sa bude riadiť pokynmi pre zaočkovaných, ktorí sa dostali do blízkeho kontaktu s nakazeným, čo zahŕňa aj každodenné testovanie a obmedzenie kontaktov s ďalšími osobami.

Johnson sa následne niekoľko dní neobjavil na verejnosti. Opäť vystúpil až v utorok, keď poskytol televízii Sky News rozhovor v súvislosti so svojou kritizovanou účasťou na nepovolených večierkoch na Downing Street v čase lockdownu.

Podľa zdroja denníka Daily Mail patril priebeh ochorenia u Johnsonovej dcéry narodenej 9. decembra k ťažkým, už je však „v poriadku“. Samotný Johnson prekonal ochorenie COVID-19 vlani v apríli, pričom mal tiež vážny priebeh a niekoľko dní strávil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Krátko nato sa mu narodil syn Wilfred.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia: Johnsonova šesťtýždňová dcéra mala vážny priebeh covidu

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php