eReport.sk
Poľský premiér Donald Tusk. Foto: fb/d.t.

Blokáda hraníc a protesty farmárov: Situácia na poľsko-ukrajinskej hranici je napätá! Šmyhaľ telefonoval s Tuskom

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ hovoril vo štvrtok telefonicky s poľským rezortným kolegom Donaldom Tuskom o situácii na spoločných hraniciach, ktorá je napätá v dôsledku protestov poľských poľnohospodárov.

Blokáda hraníc

Blokádami na hraniciach chcú poľskí poľnohospodári obmedziť dovoz lacných tovarov z Ukrajiny, ktoré ohrozujú ich zárobkovú činnosť. Kyjev ich obviňuje, že takto škodia aj ukrajinskej obrane pred ruskou inváziou.

„Hovorili sme aj o náraste rozsahu dovozu, a to najmä dovozu obilia z Ruskej federácie a iných tzv. tretích krajín do Európskej únie,“ uviedol ďalej Šmyhaľ. Zdôraznil, že „Ukrajina a Poľsko by mali spojiť svoje sily, aby bránili vstupu ruských výrobkov na európsky trh“. Šmyhaľ v príspevku poďakoval Poliakom za „ich silnú podporu počas vojny“ s Ruskom.

Šmyhaľ telefonoval s Tuskom

Ukrajinský premiér v rozhovore s Tuskom spomenul „nešťastný incident, pri ktorom sa vysypalo ukrajinské obilie“. Zároveň navrhol, aby sa v tejto situácii hľadalo prostredníctvom dialógu na úrovni vlád oboch krajín riešenie, ktoré pomôže ukrajinským poľnohospodárom, ale neuškodí poľským.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blokáda hraníc a protesty farmárov: Situácia na poľsko-ukrajinskej hranici je napätá! Šmyhaľ telefonoval s Tuskom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne