eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger.
Predseda vlády SR Eduard Heger. Zdroj: tasr - Jaroslav Novák.

Blanár o Orbánovom šále: Čo sa čudujeme, keď máme miesto premiéra hovorcu!

Poslanec zo strany Smer- SD Juraj Blanár sa na sociálnej sieti vyjadril k premiérovi Maďarska Viktorovi Orbánovi, ktorý zamútil vody tým, že na futbalovom zápase mal šál s mapou Uhorska v hraniciach spred Trianonu. Neopomenul ale ani nášho premiéra a ministra zahraničia Káčera.

Moholo by vás zaujímať

 1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
 2. Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
 3. Pripravte sa na zdražovanie nafty
 4. Heger by zo seba nemal robiť spasiteľa
 5. Zľava premiéri Eduard Heger a Mark Rutte.
 6. Fiala o zosnulej disidentke
 7. Patrí politika do práva?
 8. Skutok sa nestal
 9. Odhalený nelegálny odpad
 10. Utajované dokumenty NATO
 11. Orbánova vláda odkazuje Bruselu
 12. Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie.
 13. Zľava Balázs Dzsudzsák a Viktor Orbán.
 14. Rusko je synonymom teroru

Opozičný politik na sociálnej sieti napísal, že to, že Orbán mal šál s mapou Uhorska spred Trianonu, kedy si Maďari nárokovali aj tzv. Felvidék, čiže územie dnešného Slovenska. odmieta ako akt revionizmu. „Maďarská strana by mala konečne akceptovať stav, že Slovensko je samostatným štátom,“ dodal.

Hovorca

„Na druhú stranu sa nedivím, že si toto dovolí maďarský premiér v takejto citlivej veci, keďže premiér E. Heger je obyčajným hovorcom vlády,pre ktorého obhajoba zvrchovanosti a celistvosti vlastného štátu nič neznamená,“ pritvrdil Blanár s tým, že si 1. januára budeme pripomínať 30. výročie Slovenskej republiky.

„Pre osvieženie pamäti pripomeniem, ako E. Heger rečnil v Ostrihome pod cudzou vlajkou bez toho, aby sa voči tomu ohradil.“

Juraj Blanár

„Akokoľvek sa nám môžu zdať sympatické kroky V.Orbána, ktorý sa predovšetkým stará o svojich občanov, tak takéto nápadné symboly prejavujúce revizionizmus sú absolútne neakceptovateľné,“ uviedol člen strany Smer-SD

Kritika Káčera

Juraj Blanár považuje to, že minister zahraničia a diplomacie, ktorý sa k tejto veci vyjadril na sociálnej sieti, považuje za absolútne nedostatočné. „Mal konať v rámci diplomatických možností (ani len oficiálne vyjadrenie na webe ministerstva), aby upozornil maďarskú stranu, že slovenské hranice sú vytýčené od skončenia prvej svetovej vojny a nič sa na tom nezmení.“

Podľa opozičného politika sú pre ministra zahraničia však dôležitejšie témy a priority. Aj keď Juraj Blanár ich nešpecifikoval, stačí si otvoriť profil Káčera na Facebooku . Nájdete tam viac statusov o Ukrajine ako o Slovensku.

„Strana SMER-slovenská sociálna demokracia má a vždy mala záujem o dobré vzťahy s Maďarskom, ale musí to byť na báze vzájomného rešpektu,“ uzavrel známy politik zo Smeru.

Zdroj: Fb J.Blanár,R.Káčer


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár o Orbánovom šále: Čo sa čudujeme, keď máme miesto premiéra hovorcu!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti