tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha,. Zdroj: tasr

Blaha o sudcovi Miľanovi, ktorý dostal trest, lebo odmietal nosiť rúško: Môžu za to Čaputovej ľudia!

Sudca Okresného súdu vo Zvolene, ktorý odmietal nosiť počas pojednávaní respirátor, dostal finančný postih. Rozhodol Najvyšší správny súd. Súdna rada vlani pozastavila sudcovi Daliborovi Miľanovi, ktorý odmietal pojednávať s respirátorom, výkon funkcie na neurčito.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  2. Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta.
  3. Guvernér NBS Peter Kažimír.
  4. sviečka, ilustračné foto, smrť
  5. Robert Fico, opozičný líder, expremiér
  6. Stop propagande - ilustračné foto
  7. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Obvinený sudca vo svojej záverečnej reči uviedol, že ide o politický proces a porušujú jeho práva. Trest je doslova likvidačný, Miľanovi strhli 60% platu na celý rok.

Blaha

Podpredseda Smer-SD sa k situácii vyjadril na sociálnej sieti Telegram. Poukázal na zaujímavé skutočnosti. „A teraz si prosím sadnite. Viete kto sedel v senáte, ktorý sa rozhodol zničiť sudcovi život? Eva Kováčechová z Via Iuris. A Marianna Leontiev z Nadácie Zastavme korupciu. Liberálne „urválkyne,“ píše Ľuboš Blaha.

„Via Iuris je neoliberálna mimovládka, ktorú roky financovala Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti a americká ambasáda. V tejto mimovládke dlhé roky pôsobila Zuzana Čaputová a s Kováčechovou boli blízke kamarátky.“

Ľuboš Blaha, podpredseda Smer-SD

„Spomeniete si ešte, ako musela Čaputová s hanbou odísť z advokácie kvôli podvodom s jej koncipientskou praxou? Túto koncipientskú prax Čaputova naoko vykonávala v Pezinku, hoci Kováčechová sídlila v Banskej Bystrici. Z toho priam srší podvod. Pre Čaputovú to nevyzeralo dobre – čelila obvineniam, že dve kamošky z Via Iuris si vymysleli fingovanú prax, aby sa Mgr. Čaputová mohla stať advokátkou. Svoju vinu Čaputová nepriamo priznala, keď sa po odhalení nechala vyčiarknuť zo zoznamu advokátov,“ ozrejmuje opozičný politik situáciu.

Mimovládky

Okrem toho, že pôsobí v mimovládke Via Iuris, sa v tomto roku stala prísediacou sudkyňou na Najvyššom správnom súde. „Spolu s Kováčechovou nasadili na lynč nevinného sudcu aj ďalšiu slniečkarsku aktivistku – Mariannu Leontiev zo Zastavme korupciu. Len pripomínam, že Andrej Leontiev vedie právnickú firmu, v ktorej pôsobí Čaputovej poradca Radovan Pala a táto firma zastupovala Čaputovú, keď mi súdy bez procesu zakázali označovať ju ako agentku USA,“ konštatuje Blaha.

„Nadáciu Zastavme korupciu, v ktorej Marianna Leontiev pôsobí, financuje miliardár z ESET-u Trnka, ktorého syn spisuje zoznamy ruských trolov. ESET asi predstavovať nemusím.“

Ľuboš Blaha, opozičný politik

„Milí priatelia, takáto čaputovská neoliberálna chobotnica dnes ovláda súdy, ktoré útočia na slobodu a ústavné práva. Berú ľuďom slobodu slova, zastrašujú iných sudcov, zničia život každému, kto má iný ako liberálny názor. Toto nie je právny štát. Toto je liberálna mafia. A sudca Miľan sa stal obeťou čistiek, ktoré spustili liberálni fanatici z Prezidentského paláca. Toto už nevidí len slepý,“ dodáva Blaha na záver.

Súd

„Disciplinárne obvinený sudca porušil pri výkone funkcie sudcu viackrát úmyselné svoju povinnosť zdržať sa všetkého, čo by mohlo narušiť vážnosť a dôstojnosť funkcie sudcu a ohroziť dôveru v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdov,“ znelo rozhodnutie súdu.

„Zamestnanci Okresného súdu vo Zvolene sú z rozhodnutia senátu Najvyššieho správneho súdu sklamaní. Rozsudok však ešte nie je právoplatný. Predsedníčka zvolenského Okresného súdu sa môže po doručení rozsudku do 15 dní odvolať. Sudca Miľan sa tak do práce stále nemôže vrátiť,“ informuje RTVS.

Zdroj: Ľ. Blaha telegram, RTVS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha o sudcovi Miľanovi, ktorý dostal trest, lebo odmietal nosiť rúško: Môžu za to Čaputovej ľudia!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku