tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Odhalený nelegálny odpad
Odhalený nelegálny odpad. Zdroj: FB PZ SR

Na hraničnom priechode Čunovo polícia zaistila kamión nelegálneho odpadu z Talianska

 Na diaľničnom hraničnom priechode Čunovo zadržali v sobotu (19. 11.) kamión s návesom so slovinskými evidenčnými číslami, v ktorom sa nachádzal nelegálny odpad z Talianska. Kamión šoféroval občan Srbskej republiky. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Politológ a občiansky aktivista Ján Baránek
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  3. Eduard Chmelár.
  4. Peter Weiss v našom štúdiu počas relácie BEZ CENZÚRY reaguje na otázky Rasťa Ekkerta.

„Po predložení dokladov k preprave bolo zistené, že údaje nekorešpondujú s realitou, pretože v návese sa zjavne nachádzal iný odpad ako ten, ktorý bol v dokumentoch uvádzaný, priblížila. Podľa dokumentov sa mali v návese nachádzať iba plasty a guma, ale okrem týchto odpadov sa tam nachádzal napríklad aj textil alebo ochranné tvárové rúška.

Cieľom bola firma z Dubnice

Odpad mal smerovať do slovenskej spoločnosti sídliacej v Dubnici nad Váhom. Prípad prevzali enviropolicajti, ktorí začali trestné stíhanie pre trestný čin neoprávneného nakladania s odpadmi. „Náves kamiónu s odpadom bol zaistený políciou a bude iniciované konanie na vrátenie odpadu do krajiny pôvodu,“ dodala Bárdyová.

Budú padať tresty

Polícia upozorňuje podnikateľov, aby si dôsledne preverovali zákonnosť aktivít, ktoré sú im ponúkané najmä zahraničnými subjektmi, keďže sa vystavujú zákonným postihom a sankciám vrátane zaisťovania motorových vozidiel a návesov pri protiprávnych prepravách odpadov. „Kto, čo aj z nedbanlivosti, nakladá s odpadmi v malom rozsahu v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky,“ podotkla hovorkyňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na hraničnom priechode Čunovo polícia zaistila kamión nelegálneho odpadu z Talianska

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku