tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash

NS SR potvrdil S.Weissovi 24 rokov väzenia pre drogovú trestnú činnosť

Najvyšší súd (NS) SR potvrdil 24 rokov väzenia Slavomírovi Weissovi pre drogovú trestnú činnosť. Dostal tiež trest prepadnutia majetku a dvojročný ochranný dohľad. Súd o tom rozhodol na utorkovom verejnom zasadnutí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  3. Sudkyňa Dana Jelinková
  4. Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie.

Ďalších šesť osôb dostalo nepodmienečné tresty odňatia slobody od 20 do 23 rokov. Najvyšší súd ich uznal za vinných z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi. Organizovaná skupina pôsobila v okolí Serede.

Komplici

Marekovi Škorvagovi Najvyšší súd sprísnil pôvodný trest a odsúdil ho na súhrnný 12-ročný nepodmienečný trest väzenia. Všetci odsúdení dostali aj trest prepadnutia majetku v prospech štátu.

ÚŠP

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiadal ich odsúdenie aj za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Odvolací súd sa však stotožnil s konštatovaním prvostupňového Špecializovaného trestného súdu, podľa ktorého nešlo o zločineckú skupinu.

Organizovaný zločin

Organizovaná skupina okolo Slavomíra Weissa sa zaoberala výrobou a distribúciou drog. Jej členovia mali v rokoch 2015 až 2018 zabezpečiť väčšie množstvo prekurzorov na výrobu pervitínu. Zadržaní boli počas protidrogovej akcie Venal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NS SR potvrdil S.Weissovi 24 rokov väzenia pre drogovú trestnú činnosť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku