eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Blaha podrobil políciu testu: Fungujú ako Hamranove gestapo na šikanu opozície!

Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha tvrdí, že polícia postupuje inak pri vyhrážkach politikom ako je prezidentka SR Zuzana Čaputová, alebo minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), a inak pri vyhrážkach opozičným politikom. Vláde pripomína to, ako polícia riešila nenávistný status občana voči Čaputovej, alebo ako sa Naď na sociálnej sieti pochválil, že dal trestné oznámenie na facebookového komentujúceho, ktorého následnej odsúdili na 8-mesačnú podmienku.

Obidva tieto prípady boli medializované. Na druhej strane bol medializovaný aj prípad, keď si samotný Blaha nachádzal rôzne odkazy, aj výhražné, a to napríklad aj vo výťahu bytovky, v ktorej býva. V tomto období sa dokonca na diaľnici smerom z Trnavy do Bratislavy objavil reklamný transparent s Blahovou adresou. Polícia však už v Blahovom prípade tvrdí, že to netreba riešiť a nebude sa tým zaoberať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Na ilustračnej snímke vpravo známa postava z filmového plátna, Mr. Bean zhotovený zo stavebnice lego.
  3. Zuzana Čaputová
  4. Jedna z troch variant, ako má vyzerať vozidlo slovenskej polície.
  5. Štefan Hamran
  6. Polícia policajné auto pomáhať a chrániť
  7. Na kombosnímke zĺava poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Miroslav Žiak (SaS).

„Keď nachytáte Hamranovo gestapo. Pamätáte si, ako NAKA vpálila do bytu nejakého človiečika, ktorý napísal nenávistný status na prezidentku Čaputovú? Spustili trestné stíhanie a vyhlásili pátranie. Chlapík sa len opil a ospravedlnil sa. Nepomohlo. Zničili mu život. Iný chlapík napísal nahnevaný komentár na ministra Naďa. Pohnali ho pred súd a dostal 8-mesačný podmienečný trest. Opil sa, uletel, nemyslel to zle, ospravedlňoval sa. Nepomohlo,“ uviedol Blaha príklady, kedy bežní ľudia boli riešení za nahnevané reakcie na činy a kroky vládnych politikov a prezidentky.

Otestoval políciu, či pracuje pre každého rovnako

Prezident policajného zboru Štefan Hamran tvrdí, že polícia má rozviazané ruky, že zákon platí pre každého. Nie je však úplne jasné, prečo teda pri podobných prípadoch zvolila iný prístup k Čaputovej a Naďovi, no a iný prístup k opozičnému politikovi.

„Tak som si schválne povedal, že keď je takto prísne nastavená latka, tak si Hamranovu políciu vyskúšame, aká je nezávislá a nestranná. Po vypuknutí vojny na Ukrajine som dostal stovky nenávistných a výhražných sms-iek, mailov a telefonátov. Slušnoľudia mi vypisovali po dome vulgárne nápisy, zverejňovali moju adresu, chodili mi vyzváňať v noci na zvončeky a vyhrážali sa mojej rodine a malým deťom. A tak som napísal trestné oznámenie – taký malý testík, že či aj slušnoľuďom vpáli NAKA do bytu, ako v prípade Čaputovej alebo či dostanú 8-mesačný trest, ako v prípade Naďa,“ pokračoval Blaha.

Prečo nie sú vyhrážky ako vyhrážky?

Blahove trestné oznámenie sa však na rozdiel od prípadov „Čaputová“ a „Naď“ na polícii nestretlo s pochopením: „V policajnom uznesení mi pár vetami oznamuje (pozn. redakcie: vyšetrovateľ), že trestné oznámenie odmieta. A že keďže som ´vysoko vzdelaná osoba´, musím chápať ´dôležitosť vyjadrenia názoru´ a vraj musím ako verejný činiteľ ´zniesť väčšiu mieru kritiky´. Z uznesenia sa ďalej dozvedám, že nikoho nevypočuli, nikoho neriešili, nič nevyšetrovali. Vyložili hnáty, spapali šišku a za 5 minút strieskali nejaké trápne uznesenie.“

Na jednej strane je pochopiteľné, že Blaha svojimi tvrdými statusmi vzbudzuje v ľuďoch vášne a ak vie rozdávať, mal by aj prijať. V celom príbehu však nie je jasné, prečo by mal Blaha chápať „dôležitosť vyjadrenia názoru“ a „zniesť väčšiu mieru kritiky“, zatiaľ čo previnilcov voči Čaputovej a Naďovi polícia riešila a rieši viac ako aktívne. „Len na dokreslenie kontextu: keď na mňa napíše hocijaký hňup trestné oznámenie, že sa mu nepáči môj status, tak zakaždým strávim hodinu na polícii, čo ma tam vypočúvajú. Minule ma vypočúvali dokonca za to, že vraj ´ohováram´ Čaputovú!,“ dodal na dokreslenie Blaha.

„Dáko to nesedí“

„Ale v pohode, plne súhlasím. Sloboda slova je svätá. A ja rád znesiem. Len mi do toho akosi nezapadá, prečo rovnako nemusia zniesť slobodu názoru iných aj Čaputová a Naď. Dáko to nesedí. Obaja sa vyvážajú v štátnych limuzínkach, Čaputová má početnú ochranku, nič im reálne nehrozilo, len sa nejakí ľudkovia opili a niečo škaredé napísali. A naháňali ich tu, akoby išlo o masových vrahov. Ale v prípade vyhrážok voči opozícii polícia nikoho ani len nevypočuje a veselo prípad hodia do koša. Lebo takto na Slovensku funguje rovnosť pred zákonom. Gratulujem,“ pokračuje opozičný politik.

Na základe „testu“, ktorému Blaha políciu podľa svojich slov podrobil, prišiel k záveru, že polícia slúži vláde na šikanu opozície. „Potvrdilo sa, že NAKA je len nástrojom vládnej moci na šikanu opozície. Presne, ako povedal Robert Fico, fungujú ako gestapo – nechránia ľudí, ale režim. Pri Čaputovej, Naďovi a ďalších vládnych papalášoch sa hádžu o zem za každé krivé slovo, pri opozícii nepohnú ani prstom, sami ju zastrašujú a šikanujú. Čuduje sa ešte niekto, že Hamranovmu gestapu už nikto na Slovensku neverí? Takto hlúpo sa nechať nachytať, páni,“ uzavrel Blaha.

FOTO Pripájame celý status Ľuboša Blahu zo sociálnej siete Telegram

GALÉRIA – Foto: t.me/lubosblahasmer

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha podrobil políciu testu: Fungujú ako Hamranove gestapo na šikanu opozície!

Odoberať
Upozorniť na
31 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti