tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Peter Pellegrini a Branislav Becík, foto:yt/hlassd

VIDEO Šokujúce slová Becíka: Na Slovensku hrozí obrovský sociálny výbuch!

Člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD a kandidát na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislav Becík prišiel so šokujúcim vyjadrením. Podľa opozičného politika hrozí Slovensku „obrovský sociálny výbuch“. Reagoval tak na udalosti aktuálnych dní, kedy po tradičnej fabrike na výrobu hliníka v Žiari nad Hronom Slovalco, pozastavila výrobu i ďalšia známa továreň Duslo Šala.

Starosta obce Dvory nad Žitavou vo svojom videopríspevku na sociálnej sieti varuje pred kolapsom. „Duslo Šala pozastavilo výrobu a reštart fabriky je neistý! Na Slovensku hrozí obrovský sociálny výbuch, ktorý naša krajina nezažila posledných 30 rokov. Hrozí obrovský nárast nezamestnanosti – a nielen to.“

„Zhasla posledná iskierka na nádeje“

„Priznám sa, že som mal vnútorne, iba malú nádej, že slovenská vláda spamätá. To, čo sa tu deje posledné mesiace a, čo nás ešte len čaká, zhasla vo mne už aj posledná iskrička nádeje. Pozrime sa na Banskobystrický kraj. Na dlažbe zostalo z dňa na deň 300 ľudí z prosperujúcej fabriky a ďalších asi tisíc ľudí taktiež už neprinesie domov žiadnu výplatu. Títo všetci pracovníci boli závislí na fabrike Slovalco,“ uviedol Becík na margo aktuálnej problémovej situácie v priemysle. „Dnes je to náš Nitriansky kraj. Duslo Šala zastavilo výrobu a nikto nevie, kedy ju opäť spustí,“ povedal Becík.

Zdroj: fb/branislavbecik

Neschopnosť vlády?

Generálny riaditeľ fabriky Duslo Šala mal podľa Becíka vo svojom dnešnom vyhlásení povedať, že pokiaľ vláda nepríjme opatrenia na zamrazenie či zníženie cien plynu, Duslo svoju výrobu opätovne nespustí. Hrozí tak podobný scenár, ako pri fabrike Slovalco, kedy prišlo niekoľko stoviek ľudí o prácu.

Slovalcu zlomili väzy vysoké ceny energie

Viac ako 70-ročná tradícia výroby hliníka v Žiari nad Hronom sa blíži ku koncu. Predsedníctvo hlinikárne Slovalco rozhodlo o tom, že do konca septembra ukončí výrobu hliníka. Väzy hutníkom zlomili vysoké ceny elektrickej energie, ktoré sú v súčasnosti na maximách. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šokujúce slová Becíka: Na Slovensku hrozí obrovský sociálny výbuch!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku