eReport.sk
Zuzana Čaputová, vľavo Peter Kubina. Foto: tasr

Blaha má desivé podozrenia! Je prezidentka nepriamo zapojená do systému udavačov?

“Pani prezidentka bude musieť vysvetliť, ako je možné, že jej poradca Peter Kubina robí advokáta Čurillovi aj Ďurkovi, obom vyšetrovateľom NAKA, ktorých zadržala inšpekcia kvôli manipulácii s výpoveďami udavačov,” informuje o svojich podozreniach voči hlave štátu Zuzane Čaputovej podpredseda strany Smer-SD a poslanec parlamentu Ľuboš Blaha. Tvrdí, že meno prezidentkinho exporadcu Petra Kubinu sa objavuje aj pri ďalších kauzách, spojených so systémom narafičených udavačov. Kancelária prezidentky v utorok uviedla, Kubina poradcovský vzťah ukončil k 25. máju 2021, aby “vzhľadom na jeho novú advokátsku činnosť nedochádzalo k podozreniam z konfliktu záujmov.”

Blaha sa tak, ako vždy, s ničím takpovediac nepára! Tentoraz však skutočne šokoval informáciami, ktoré sa týkajú jedného z troch najvyšších ústavných činiteľov štátu, konkrétne prezidentky Zuzany Čaputovej. Vo svojom statuse hlavu štátu vyzval, “aby verejnosti okamžite vysvetlila prepojenie svojej kancelárie s mafiánskou chobotnicou, ktorá rozleptáva policajné zložky.”

“Kubina zastupoval Beňu aj Slobodníka”

“V opačnom prípade je zrelá na odchod z funkcie hlavy štátu, pretože existuje vážne podozrenie, že je nepriamo zapojená do systému narafičených udavačov, ktorého dôsledkom bola aj smrť Milana Lučanského,” podčiarkol Blaha vo svojom utorkovom statuse na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  3. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
  4. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  5. Robert Fico (Smer-SD).
  6. Eduard Heger na snímke z videa
  7. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  8. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.

Podľa podpredsedu Smeru meno Petra Kubinu sa objavuje aj pri ďalších kauzách, spojených so systémom narafičených udavačov.

Možno ste si kvôli pápežovi nevšimli, ale rodí sa tu škandál, aký nemá obdoby. A vaši ľudia v ňom zohrávajú kľúčovú úlohu,

odkázal Blaha prezidentke.

“Zastupoval Borisa Beňu, ktorý falošne obvinil Vladimíra Pčolinského, ex-šéfa SIS, ktorého nedávno prepustili z väzby. Kubina zastupoval aj Bernarda Slobodníka, ktorý sa vďaka svojim krivým obvineniam dostal na slobodu. Slobodník si navymýšľal obvinenia aj proti Milanovi Lučanskému a za to bol odmenený – Lipšicova prokuratúra mu zabezpečila smiešny trest,” tvrdí Blaha.

“Je to Lipšicov dlhoročný kamarát a kolega”

Politik zo Smeru pripomína, že v prípade Slobodníka aj Beňu ide o bývalých klientov Daniela Lipšica, ktorý je dnes na čele špeciálnej prokuratúry. “Peter Kubina ako Lipšicov dlhoročný kamarát a kolega z právnickej kancelárie Dentons prevzal jeho prípady,” podčiarkol.

Poradca kancelárie prezidentky Peter Kubina počas vypočutia kandidátov na ústavných sudcov Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR v Bratislave 16. septembra 2019. – Foto: tasr

Blahá následne bez servítky napísal toto: “V kauze systému narafičených udavačov, kvôli ktorému zomrel Milan Lučanský, teda figurujú mená Daniela Lipšica, Petra Kubinu a Zuzany Čaputovej. Ak sa preukáže priame zapojenie týchto osôb do mafiánskych sietí v bezpečnostných zložkách, potom je národná bezpečnosť na Slovensku v najväčšom ohrození od druhej svetovej vojny.”

Blaha má nekonečný rad otázok

Opozičný poslanec sa pýta, pričom otázok má viac: “Je náhoda, že Lipšicova prokuratúra vedie džihád proti opozícii aj za pomoci vyšetrovateľov, ktorí boli obvinení z manipulácie výpovedí? Aj za pomoci mafiánov, takáčovcov a narafičených udavačov? Je náhoda, že týchto vyšetrovateľov obhajuje práve Lipšicov blízky priateľ? Je náhoda, že tento istý Lipšicov človek pracuje pre Zuzanu Čaputovú? Je náhoda, že tento istý Kubina zohral kľúčovú úlohu pri likvidácii referenda o predčasných voľbách, ktorých sa Lipšic s Matovičom tak veľmi boja? Je náhoda, že meno Kubina sa objavuje pri viacerých kauzách udavačov, ktoré sa postupne ukazujú ako zmanipulované a narafičené? Je náhoda, že udavač Slobodník, ktorého zastupoval Lišpic a potom Kubina, sa dostal vďaka Lipšicovej prokuratúre na slobodu? A že iný kajúcnik Böhm spáchal kvôli pochybeniu vyšetrovateľov samovraždu?”

“Rodí sa tu škandál, aký nemá obdoby”

V samom závere adresuje Blaha Čaputovej takýto odkaz: “Možno ste si kvôli pápežovi nevšimli, ale rodí sa tu škandál, aký nemá obdoby. A vaši ľudia v ňom zohrávajú kľúčovú úlohu.”

Blahov status, ku ktorému politik pripojil aj fotografiu, na ktorej je prezidentka v spoločnosti Lipšica a politikov Veroniky Remišovej (Za ľudí) a Lucie Nicholsonovej (ex SaS), za dnešný deň zdieľali tri tisícky ľudí a má stovky komentárov.

Peter Kubina už dávno nie je poradcom prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Uviedol to hovorca hlavy štátu Martin Strižinec v reakcii na výzvu Petra Pellegriniho (nezaradený), aby ho z funkcie odvolala. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD k tomu v utorok prezidentku vyzval v súvislosti s tým, že Kubina má ako advokát zastupovať aj osoby zadržané pri pondelkovom zásahu Úradu inšpekčnej služby.

Faktom však je, že Kubina pôsobil v prezidentskej kancelárii ako právny poradca v čase, keď zastupoval napríklad jedného z kľúčových kajúcnikov, bývalého námestníka SiS Beňu.

“Poradcovský vzťah ukončil k 25. máju 2021, a to práve z dôvodu, aby vzhľadom na jeho novú advokátsku činnosť nedochádzalo k podozreniam z konfliktu záujmov. To, že Peter Kubina už nie je poradcom prezidentky sa dalo overiť na oficiálnej stránke prezidentskej kancelárie, na ktorej je zoznam poradcov dostupný,” reagoval hovorca.

Faktom však je, že Kubina pôsobil v prezidentskej kancelárii ako právny poradca v čase, keď zastupoval napríklad jedného z kľúčových kajúcnikov, bývalého námestníka SiS Borisa Beňu.

Na snímke zľava obhajca Peter Kubina a bývalý námestník riaditeľa SIS Boris B. prichádzajú na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici 27. mája 2021. – Foto: tasr

Napríklad vtedy, keď sa v apríli tohto roku chcel Beňa dostať na slobodu a jeho prípad vyňali na samostatné konanie. V krátkej reakcii pre TV JOJ sa obhajca obvineného Borisa Beňu advokát Peter Kubina vyjadril, že vylúčenie klienta na samostatné konanie očakával. Kubina v tom čase uviedol, že dúfa, že jeho klient Beňa bude prepustený z výkonu väzby na slobodu. Písal sa 16. apríl 2021. O niekoľko dní neskôr Beňu z väzby skutočne aj pustili. “Boris Beňa je už na slobode,” informoval 30. apríla tohto roku markizacky portál tvnoviny.sk. A Kubina? Ten to u prezidentky “zabalil” až k 25. máju 2021…

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport