eReport.sk
Zľava Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto: tasr

VIDEO Chystá Fico protiútok? Pellegrinimu navrhol opätovné zjednotenie strany!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico vyzval mimoparlamentný Hlas-SD na okamžité začatie rokovaní o forme predvolebnej a povolebnej spolupráce. Rokovaniami chce dosiahnuť, aby mali spoločne vo voľbách výsledok 35 až 40 percent.

„Je našou spoločnou povinnosťou okamžite začať rokovania o forme predvolebnej a povolebnej spolupráce, ktorá zabezpečí, že prirodzený blok Smeru a Hlasu, či už ako jedna strana, alebo dvojkoalícia, bude mať schopnosť dosiahnuť výsledok na úrovni 35 až 40 percent, čo je úplne reálne. Pokiaľ sa bude Hlas viac orientovať na spoluprácu s liberálnymi stranami, ako je to dnes zrejmé, zabudnime na to, že Slovensko môže mať po voľbách silnú a stabilnú sociálno-demokratickú vládu,“ uviedol v stanovisku Fico.

Očakáva sa to od nás

Fico vyzval politikov Hlasu na okamžité otvorenie takýchto rozhovorov, „pretože to je nielen logické a prirodzené, ale sa to od nás aj očakáva“. Spomenul „očividnú“ nervozitu vo vyhláseniach nezaradených poslancov okolo lídra Hlasu-SD Petra Pellegriniho na adresu Smeru-SD. „Obavám sa, že keď to takto bude pokračovať, tak terčom politiky Hlasu nebude súčasná vládna koalícia, ale Smer – sociálna demokracia,“ povedal s tým, že by bolo nešťastné, keby Hlas ponúkal verejnosti ako alternatívu hašterenie sa s ostatnými opozičnými subjektmi.

Zdroj: Facebook Robert Fico

Fico pripomenul, že politici Hlasu zdieľajú so Smerom-SD rovnakú minulosť. „Všetko, čo dosiahli, dosiahli vďaka Smeru a nemôžu sa tváriť, že nemajú nič spoločné s ťažkými chvíľami, ktorými Smer musel prejsť a ktoré nakoniec aj úspešne zvládol,“ dodal.

Prečítajte si:

  1. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  2. Roman Mikulec (OĽANO)
  3. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  4. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  5. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.

Šéf Smeru-SD si myslí, že krajina smeruje k predčasným voľbám. Pripomína chaos a rozklad v polícii, verejných financiách či v boji s pandémiou. „Dobrou alternatívou pre Slovensko však nemôže byť ďalší vládny zlepenec, koalícia vytvorená zo strán na jedno použitie,“ skonštatoval s tým, že musí ísť o stabilnú vládu postavenú na základe skúsených politikov a stabilných politických štruktúr.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chystá Fico protiútok? Pellegrinimu navrhol opätovné zjednotenie strany!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php