eReport.sk
foto: tasr

Obvinených vyšetrovateľov sa zastali ich kolegovia z NAKA. Matovič: Toto je bod zlomu!

V trestnej veci vedenej pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa vyšetrovateľ ÚIS obvinil štyroch príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), medzi ktorými figurujú aj mená elitných vyšetrovateľov Jána Čurillu a Jozefa Ďurku. „Dňa 14. septembra 2021 vzniesol obvinenie štyrom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ, odbor Bratislava, J. Č., P. Ď., M. S. a Š. M., ktorí budú za účasti ich obhajcov vypočutí,“ potvrdil to v utorok hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Obvinených sa však zastali ich kolegovia. Expremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) ich postoj označil za bod zlomu.

Kolegovia obvinených zdôraznili, že prácu vyšetrovateľov berú všetci ako povolanie, službu spoločnosti a občanom bez klišé…

Svojich kolegov sa jednohlasne zastali vyšetrovatelia 1. a 2. oddelenia vyšetrovania odboru Bratislava Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru (OBA NAKA PPZ), ktorí tvrdenia o možnom páchaní trestnej činnosti odmietajú. Sú presvedčení, že ak by mali o tom vedomosti, že sa tak dialo a boli by dôvody na obvinenie i zadržanie, takéto prípady by odhalili a riešili ako mnohokrát počas svojej praxe.

“Tieto kroky nesledujú zákonné účely”

“Nič také sa ale v tomto prípade nestalo a v súčasnosti dochádza buď omylom alebo úmyselne k tomu, že niektoré orgány činné v trestnom konaní (pričom veľmi dobre chápeme zákonné možnosti, postupy a vyhodnocovanie dôkazov) svoju činnosť, z nášho pohľadu a hlavne na základe našej znalosti informácií, vykonávajú tak, že to v nás vzbudzuje dôvodnú obavu, že tieto kroky nesledujú zákonné účely, na ktoré sami zásadne a výhradne dbáme pri našej činnosti ako orgánov činných v trestnom konaní,” uvádzajú vo vyhlásení, ktoré poskytol hovorca PPZ Michal Slivka.

Zdôraznili, že prácu vyšetrovateľov berú všetci ako povolanie, službu spoločnosti a občanom bez klišé, ktoré niekedy sprevádza podobné vyjadrenia. Verejnosť ubezpečujú, že svoje povolanie bude každý riadne a zákonne vykonávať aj naďalej.

Matovič postoj vyšetrovateľov označil za bod zlomu. Bol stručný, v statuse dal iba tri vety takpovediac zo svojej hlavy. O zvyšok text sa “postarali” členovia NAKA, ktorí sa zastali svojich kolegov. “BOD ZLOMU. Bez pátosu. Bez zveličenia,” uviedol Matovič.

Pripájame celý večerný status ministra financií a šéfa hnutia OĽANO, ktoré sám Matovič a jeho najvernejší označujú za protikorupčné.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
  3. Roman Mikulec (OĽaNO)
  4. Eduard Heger na snímke z videa
  5. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  6. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.
  7. Príslušník elitnej polície pred budovou Špecializovaného trestného súdu 7. novembra 2020 v Pezinku.

Zdroj: tasr/eReport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport